Bursa'nın dönüşüm projelerine Başkent'ten övgü!

Bursa'nın dönüşüm projelerine Başkent'ten övgü!

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali yaptığı açıklamada "Dönüşüm hamlemiz Ankara'da da heyecanla, ilgiyle takip ediliyor" dedi.


Yıldırım, kentsel dönüşüm projeleri ile sadece Bursa'nın değil, Türkiye'nin de gözbebeği haline gelecek. 


Geçtiğimiz gün Ankara'da bazı temaslarda bulunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'i ziyaret etti. 


Ziyaretlerde, hayata geçirilecek kentsel dönüşüm ve plan uygulama projeleri ile ilgili istişarelerde bulunduklarını aktaran Başkan Edebali, "Başta Kentsel Planlama ve Tasarım Merkezi olmak üzere projelerimiz beğeniyle karşılanıyor. İlçemizin yüzde 33'nü kapsayacak bir dönüşüm hamlesi başlatmamız, Ankara'da da heyecanla, ilgiyle takip ediliyor" dedi. 


İNSAN VE VİZYON ODAKLI 


Projeler hazırlanırken küresel düzeyde kabul edilen şehirleşme uygulamalarının ve planlama yönetimlerinin esas alındığını da aktaran Başkan Edebali, "Dönüşüm projelerimizin felsefesini insan ve vizyon odaklı kentsel gelişme, çevre ve kültür değerlerinin korunması, kentsel, kurumsal ve kültürel dönüşüm ve planlama ve altyapı ilişki sistemi gibi unsurlar oluşturuyor. Bu bağlamda, insanlarımızın tüm beklentilerine yanıt verecek, 50 yıl sonrasını göz önünde bulundurarak planlama yapıyoruz. Bunu yaparken, insan ve doğa arasındaki dengeyi unutmadan, geçmişimizin izleri olan kültürler değerlerimizi koruyan, şehri olduğu kadar, insanları da dönüştüren, altyapı sorunları çözüme kavuşturulmuş bir ideal şehir oluşturuyoruz" dedi. 


"650 bin insanımızın koşulları yükselecek"


YÜZÖLÇÜMÜ 3 bin 200 hektar olan Yıldırım ın bin 125 hektarlık bölümünün kentsel dönüşüm ve plan-uygulama alanı ilan edildiğini hatırlatan Başkan Edebali, "Bu bölgelerde hayata geçireceğimiz 22 proje 650 bin insanımızın hayat standartlarını doğrudan etkileyecek ve yaşam koşulları yükselecek. Bu doğrultuda 2 yılı aşkın süredir çok yönlü çalışmalar yürütüyoruz. Tüm bu bölgelerdeki binaların fiziki durumları, insanların sosyal özellikleri, dönüşümden beklentileri, alanlarında detaylı analizler yapılıyor, insanlarımızın emlaklarının mevcut durumdaki değerleri ile yeni projelerdeki hakkedişleri ile ilgili görüşmeler yapılıyor" dedi. 


Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "İnsan ve doğa arasındaki dengeyi unutmadan, kültürel değerlerimizi koruyan, şehri olduğu kadar insanları da dönüştüren, altyapı sorunları çözüme kavuşturuluşideal bir şehir oluşturuyoruz" diye konuştu. 


Sabah Bursa