Büyük Gölbaşı Merkezi projesi 9 etapta bitirilecek!

Büyük Gölbaşı Merkezi projesi 9 etapta bitirilecek! Büyük Gölbaşı Merkezi projesi 9 etapta bitirilecek!

Gölbaşı Belediyesi 2020 ve 2021 planlamalarını anlatan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Büyük Gölbaşı Merkezi projesinin detaylarını paylaştı.Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Ünlü Tarih Yazarı Prof. Dr. Tufan Gündüz ile Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gültekin Akengin’i ziyarett etti.

Gölbaşı Belediyesi 2020 ve 2021 planlamalarını açıklayan Ramazan Şimşek, Gölbaşı’nda hayata geçmesi planlanan Büyük Gölbaşı Merkezi projesinin detaylarını açıkladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli destek ve onayı ile hayata geçen Türk Destanları teması ile Gölbaşı’nın her köşesinde bir ruh oluşturacaklarını söyleyen  Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Büyük Gölbaşı Merkezi Projemiz ile Ankara’da bir ilke imza atacağız. Gölbaşı şehir merkezini kapsayan yaklaşık 8 km2’lik alanı tüm ölçekleri ile yeniden tasarlayacağız. 9 etapta bitirilmesi amaçlanan projenin her etabında Oğuz Kağan ile Kürşat Destanı’ndan Malazgirt’e, İstanbul’un fethinden Cumhuriyetimize, 15 Temmuz’dan çok sayıda kıymetli destanımıza kadar Türk tarihinden esintiler olacak. Tüm alanlarda tarihten bugüne yaşanan Türk Destanları’nı sembolize eden yapılar, heykeller, peyzaj ve ticaret sahaları yerini alacak. Bu sayede tüm şehir tek bir dille senkronize olarak tekrar tasarlanacak. Gölbaşı, baştan aşağı her bir noktası ile kesintisiz yürüyüş ve bisiklet yollarına Kent meydanına, sahil sokaklarına, amfi tiyatrolara, konser alanlarına, seyir bahçelerine ve birçok ticari- sosyal alanlara kavuşacak” diye konuştu. 

Yapılması planlanan çalışmanın tarihe ışık tutması konusunda büyük öneme sahip olduğundan bahseden, Ünlü Tarih Yazarı Prof. Dr. Tufan Gündüz ile Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gültekin Akengin Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’e teşekkür etti.