Büyükyalı İstanbul akıllı ev çözümleri ile dikkat çekiyor!

Büyükyalı İstanbul akıllı ev çözümleri ile dikkat çekiyor! Büyükyalı İstanbul akıllı ev çözümleri ile dikkat çekiyor!

Firma: Özak-Yenigün-Ziylan

Proje: Büyükyalı

Konsepti, kalite ve tasarımının yanı sıra akıllı ev sistemleriyle de dikkat çeken Büyükyalı İstanbul'da daire sakinleri akıllı telefon ve tabletleriyle evlerine dışarıdan müdahale edebiliyor..“İnsan” ve “İyi yaşam” kavramlarını odağına ve  “İyi bir yaşam” sunmayı hedefleyen Büyükyalı İstanbul; konsepti, kalite ve tasarımının yanı sıra akıllı ev sistemleriyle de dikkat çekiyor.

Akıllı ev sistemlerinde sade ve kullanışlı otomasyon sistemlerinin tercih edildiği Büyükyalı İstanbul'daki daire içindeki yaşam alanları aydınlatma armatürleri ve ısıtma sistemi, otomasyon üzerinden kontrol edilebiliyor. Böylece ev sahipleri, telefon ve tabletlerinden lambaları açıp kapatabildiği gibi ve ısıtma ayarlarını da yapılabilecek. Daire geneli ısıtma sistemi otomasyondan kontrol edilebilecek ve daire girişindeki “touch panel” üzerinden, sitedeki açık spor sahaları, çocuk oyun alanları gibi genel kullanım alanları izlenebilecek. Daire girişindeki touch panel aynı zamanda interkom olarak da kullanılabilecek. Akıllı telefon ve tabletlerle otomasyona bağlı sistemler daireden veya dışarıdan kontrol edilebilecek. Daire elektriği, buzdolabı hariç, evden çıkarken veya dışarıdayken kesilebilecek.

Özel bataryalarla içilebilir musluk suyu

Büyükyalı İstanbul'un Denizkapı ve Bahçekapı etaplarında yer alan tüm konutlarda özel bir sistem ile donatılan, arıtma ve sıcak su özelliğine sahip batarya sayesinde ev sahipleri istenildiği an sağlıklı ve arıtılmış suyu kullanabilecek.

Akıllı klozetler

Akıllı klozet sistemina de sahip Büyükyalı İstanbul’un Denizkapı evlerindeki tüm konutların ebeveyn yatak odasında; Bahçekapı evlerindeki 4+1 ve üstündeki tüm dairelerde ve penthouse katlarında yer alan tüm dairelerde akıllı klozet bulunuyor. Akıllı klozet teknolojisi sayesinde ise hijyen ve konfor bir arada sunuluyor.

Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, Büyükyalı İstanbul’da “İyi Yaşam”ın ayrıcalıklarından birinin de ‘Dijital İyi Yaşam Asistanı’ olduğunu vurgulayarak, Büyükyalı sakinlerinin bu uygulama ile sadece tek bir tuşla yaklaşık 100 farklı hizmete ulaşabileceklerini söyledi. Fatih Keresteci ayrıca “Bu tarz bir hizmetin örneği bırakın Türkiye’de, Avrupa’da bile yok. Bugün pek çok projede duyduğunuz ‘tüm ihtiyaçların yürüme mesafesinde karşılanabileceği’ ifadesini somutlaştırdığımız bir yenilik. Kısaca concierge hizmeti kavramına, projemizde bambaşka bir anlam yükledik. Tüm Büyükyalı sakinleri için adeta dijital bir iyi yaşam asistanı yarattık. Dijital İyi Yaşam Asistanı ile dileyen tüm proje sakinleri, her türlü aktivitenin bilet ve ulaşım hizmetleri, yurtiçi ve yurtdışı tur organizasyonları, daire içi temizlik hizmetleri, kuru temizleme, araç yıkama, evcil hayvan bakımları, özel günlerde çiçek ya da hediye seçimleri, davet ya da kutlama organizasyonları, kişiye özel alışveriş seçenekleri, dadı ya da bakıcı hizmetleri, özel aile ya da arkadaş toplantıları, kurumsal ya da kişisel özel eşya taşınması, tercüman ya da çeviri hizmeti, kişiye özel eğitimler, müzisyen temini hatta müzayedelerde temsilcilik gibi daha sayamayacağımız pek çok hizmete bir ekran aracılığıyla ulaşabilecek” dedi.


http://www.buyukyali.com/


projeye sor