Çanakkale boğaz hattı için görüş alışverişi yapıldı!

Çanakkale boğaz hattı için görüş alışverişi yapıldı! Çanakkale boğaz hattı için görüş alışverişi yapıldı!

Boğaz hattı için görüş alışverişi yapıldı. Çanakkale Valiliği himayesinde, Gestaş tarafından hazırlanan boğaz geçişi yeni hattı ve Barbaros Mahallesi sahil düzenlemesi projeleri geniş katılımlı bir toplantı ile görüşüldü.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Boğaz hattı için görüş alışverişi yapıldı. Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, "Bu bir karar toplantısı değil, görüşme ve fikir alışverişi toplantısıdır. Hayırlı olsun. Proje yolcu taşımadan öte fayda içeriyor mu? Olağanüstü durumlan da göz önüne alıyor mu? Lojistik merkezden kast edilen nedir? Bu projeyi yapmak yerine yeni gemi görüş alışverişi almak daha doğru olabilir mi?" gibi sorulan proje sunuculanna yöneltti. 


Toplantının ikinci kısmında Barbaros Mahallesi sahil düzenleme projesi yine Gestaş yöneticileri tarafından sunuldu. Bu konuda da genel olarak belediye tarafından hazırlanan ve İl Çevre Müdürlüğü tarafından bakanlığa gönderilecek imar planlamasına bakanlıktan gelecek yanıt da göz önünde tutularak, bütün kent aktörlerinin ve kentlinin mutabık kalacağı şeküde geliştirilmesi karalaştırıldı. 


Star Ek

pus