Çankaya'da 12 milyon TL'ye icradan satılık otel!

Çankaya'da 12 milyon TL'ye icradan satılık otel!

Ankara 22. İcra Dairesi Müdürlüğü, Ankara ili, Çankaya ilçesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi 4431 ada, 29 parselde yer alan 7 katlı otel ve restoranı 12 milyon TL'ye icradan satıyor...


Ankara 22. İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından  Ankara  ili, Çankaya ilçesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi 4431 ada, 29 parselde yer alan 7 katlı otel ve restoran 12 milyon TL'ye icradan satışa çıkarıldı. İcra ihalesi 14 Ocak 2020 tarihinde saat 10:45'te gerçekleştirilecek.

İlan metni:
T.C. ANKARA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU'NA İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2019/112 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli Çankaya İlçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Borazan Sokakta 11 Kapı Nolu Otel vasıflı taşınmazın bulunduğu yere rastlayan Kain Tapunun 4431 Ada, 29 Parselde kayıtlı 526,00-m2 yüzölçümünde arsa üzerine inşa edilmiş, Tapu Kaydında Otel vasıflı taşınmaz 2 Bodrum + Zemin + 3 Normal Kat + Çatı Arası katlıdır. Bina yaklaşık 30 yaşındadır. Bina 4 A yapı sınıfında Betonarme Karkas yapıda ayrık nizamda inşa edilmiştir. Dış cephe yalı baskı ve kabartma betopanla kaplıdır. Çevre düzenlemesi yapılmış ön ve yan tarafta araç park yerleri mevcuttur. Otelin iç mekan özellikleri yönünden ise, 2. Bodrum Katında Kalorifer Dairesi, görevli odası, depo duş, ve wc bulunmaktadır. 1. Bodrum Katında ise Mutfak bahçeye açılan kahvaltı salonu, Mini Bar, Kiler ve Ofis, Zemin Katında, Lobi, Ofis, 5 Oda, 1,2,3'ncü katlarda ise 9' ar Adet yataklı oda, her katta birer temizlik odası, odalarda ebeveyin banyosu, hilton lavabo, Duşa kabin ve klozet bulunmaktadır. Otel giriş cephesinin sağ ve sol köşelerde 2 şer adet oda balkonludur. Çatı Katı ise, Restorant olarak kullanılmaktadır. Servis alanı, Mutfak, bar, lobi, wc lavabo ayrımlıdır. Teras kısmı Camla kaplı üstü otomotik açılır tente ile kaplıdır. Otelde Asansör mevcuttur. Taşınmaz Otel ve Restorant olarak kullanılmaktadır. Satışa konu Otel vasıflı taşınmaz her türlü Belediye alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz bu haliyle hissedarlar arasındaki ortaklığın giderilmesi amacıyla açık artırma yoluyla satılarak paraya çevrilecektir.
Yüzölçümü : 526,00 m²
Arsa Payı : Tamamı
İmar Durumu : İmarlıdır.
Kıymeti : 12.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 14/02/2020 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)Ankara

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/112 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.