Çayırova Şehit Er Mücahit Okur Anadolu İHL’ye spor salonu!

Çayırova Şehit Er Mücahit Okur Anadolu İHL’ye spor salonu! Çayırova Şehit Er Mücahit Okur Anadolu İHL’ye spor salonu!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, okullarda hayata geçirdiği spor salonlarıyla öğrencilerin olumsuz hava koşullarından etkilenmeden her an spor yapmalarını sağlıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, okullarda inşa ettiği spor salonlarıyla öğrencilerin olumsuz hava koşullarından etkilenmeden her an spor yapmalarına olanak sağlıyor. Beden eğitimi derslerinde açık havaya çıkamayan öğrenciler Büyükşehir’in yaptığı spor salonlarında her türlü aktivitelerini gerçekleştirebiliyor. Bu amaçla Çayırova Şehit Er Mücahit Okur İmam Hatip Lisesi’nde yapımı devam eden spor salonunda çelik konstrüksiyon montajına başladı.


TAM DONANIMLI SPOR SALONU


Duş ve soyunma odalarıyla tam donanımlı yapılan spor salonları pek çok spor dalının yapılabileceği şekilde tasarlanıyor. Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Çayırova Şehit Er Mücahit Okur Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne spor salonu inşasını sürdürüyor.


220 KİŞİLİK TRİBÜN


Salonun zemin katında 28x15 metre ebatlarında basketbol sahası, bu saha ile ortak kullanımlı 9x18 metre ölçülerinde voleybol sahası yer alacak. Spor salonunda 220 kişilik tribün antrenör odası, soyunma odaları, duşlar ve tuvaletler ve büfe bulunacak. Bin 100 metrekare alan üzerine inşa edilen salon bin 600 metrekare kapalı alana sahip olacak.3 ADET SALON


Birinci katta ise diğer faaliyetlerin yapılabileceği toplam 360 metrekare 3 adet salon yer alacak. Salonun yapımında 33 ton demir, 1840 metrekare kenetli çatı ve cephe kaplaması, 115 ton yapı çeliği, 15 ton hasır çelik, yaklaşık bin metreküp hazır beton kullanılacak.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi