Cevizdere Islah Projesi 2017 yatırım programına alınıyor!

Cevizdere Islah Projesi 2017 yatırım programına alınıyor!

Ünye’de dere ıslah çalışmaları hızla ilerliyor. Bu çerçevede batıdan başlamak suretiyle Cüri ve Tabakhane derelerinin ıslah çalışmalarının ardından Cevizdere ırmağının ıslah çalışmaları içinde DSİ ile mutabakata varıldı.Ünye’de dere ıslah çalışmaları hızla ilerliyor. Bu çerçevede batıdan başlamak suretiyle Cüri ve Tabakhane derelerinin ıslah çalışmalarının ardından Cevizdere ırmağının ıslah çalışmaları içinde DSİ ile mutabakata varıldı.


Konu hakkında açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Ünye’de ıslahı yapılmamış olan şu an bir tek Cevizdere ırmağı kalmıştı. Cüri deresinde 8 kilometrelik hatta 4 milyon liralık, Tabakhane de ise 12 milyon liralık bir yatırım devam ediyor. Cevizdere ırmağında ise en az 6-7 milyon liralık ve 10 kilometrelik bir hattın 4 kilometresi ile ilgili yatırım için 2017 yılı yatırım programına alınması ile ilgili DSİ Bölge müdürümüzle mutabakata vardık. Böylece Cevizdere ırmağının da ıslahını gerçekleştirmiş olacağız. Yani bir dakika bile durmak bilmeyen bir ekibimiz var” dedi.


“ÜNYE’DE DEĞİŞİME DESTEK VEREN HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM”


Ünye’de modern şehircilik anlayışı çerçevesinde projelerin hızla hayata geçtiğini vurgulayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Ünye’de değişim ve dönüşüme Ünyeli hemşerilerimiz öncülük etmeye devam ediyorlar. Bunlardan ilki 35 esnafımızın tahliyesi suretiyle belediye kültür sarayının yıkılmasıydı. İkincisi belediye hizmet binamızın altında ki tahliyelerdi. Üçüncüsü rüzgârlı sokakta bulunan esnafımızın tahliyesiydi. Bir diğer ayağımızda 1,5 ay sonra pazaryerinin boşaltılması olacak. Pazaryerinde de 24 dönümlük bir alanın kentsel dönüşümünü böylece gerçekleştirmiş olacağız. Yine ilçemizde bulunan ve dağınık olarak ticari faaliyetlerini sürdüren oto galericileri bir noktaya taşımakla ilgili Ünye oto galericiler sitesini hayata geçiriyoruz. Bu projenin de 1,5 ay sonra ihale sürecini gerçekleştirmiş olacağız. 44 tane oto galeri esnafımızı yeni oto galericiler sitesine taşımış olacağız. Gördüğünüz gibi Ünye hızla değişim ve dönüşüm geçiriyor. Bu çerçevede bu değişime ayak uyduran ve bizlere yardımcı olan hemşerilerimize ve yanımızda duran sivil toplum kuruluşlarımıza, odalarımıza, muhtarlarımıza ve ekibimize bir kez daha teşekkür ediyorum “ dedi. 


Ünye Belediyesi