29 / 06 / 2022

Çiftçi Towers’ta sular durulmuyor!

Çiftçi Towers’ta sular durulmuyor!

Kaçak yapılaşma sebebiyle mühürlenen, daha sonra imar barışı düzenlemesiyle yasal hale getirilen Çiftçi Towers’ta sular durulmuyor. Ev sahiplerine mektup yazan proje ortakları teslimdeki gecikme sebebiyle birbirini suçladı.İstanbul'un en değerli lokasyonları arasında yer alan Zincirlikuyu'da Çiftçiler Holding ve Türkerler İnşaat tarafından inşa edilen Çiftçi Towers'ta işler karıştı. Alıcılara mektup gönderen proje ortakları, yaşanan gecikme için birbirilerine suçlarken ağır iddialarda bulundu.

Sözcü'den İsmail Şahin'in imar planlarında ticaret merkezi ve turizm alanı olan 23 bin metrekarelik arazide inşa edilen Çiftçi Towers için Beşiktaş Belediyesi'nden apart otel yapı ruhsatı alınmasına rağmen, 308 lüks konut yapıldı. Sözcü gazetesinin gündeme getirdiği konuyu gündeme getirmesi ile kaçak inşaat sebebiyle iki sene boyunca mühürlü kalan 46 katlı iki blokluk proje için imar barışından faydalanıldı ve mühür söküldü. Fakat, 3 yılda tamamlanması gereken proje 7 yılda hala bitirilemedi.

Çiftçi Towers’ta sular durulmuyor!


KAÇAK YAPI İTİRAFI

Her biri milyonlarca dolar değerinde olan rezidansları Türkiye'nin önde gelen iş insanları satın aldı. Geç teslim sebebiyle yatırımcılar, zarara uğradıklarını ifade ederek yargıya başvurdu. Geçtiğimiz günlerde Türkerler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, alıcılara birer mektup gönderdi. İnşaatta gecikme sebebiyle arsa sahibi Çiftçiler Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çiftçi'yi suçlayan Kazım Türker, Çiftçi ailesine ait bazı özel dairelerin içine kat ilavesi ve yüzme havuzu yapıldığını, imara aykırı aşımlara gidildiğini kaydetti.

TÜRKERLER: DAVA AÇTIK

Çiftçiler'in kendilerine verilen öncelikli satış hakkını yok sayarak konutları ucuz fiyatla elden çıkardığını öne süren Türker, hakediş ödemelerini de alamadıklarını belirtti. Projenin arazi hariç toplam maliyetiyle ilgili olarak Çiftçiler ile anlaşmazlığa düştüklerini kaydeden Türker, sözleşmeden dönerek dava açtıklarını belirtti. Çiftçiler tarafından aldatılma girişimiyle karşı karşıya olduklarını dile getiren Türker, şirketin yönetim kurulu başkanı Hakan Çiftçi'yi suçladı. Dairelerin ve alışveriş merkezinin tamamlanması için ek finansmana ihtiyaç olduğunu belirten Türker, dairelerin mevcut alıcılara indirimle satılarak kaynak yaratılmasını önerdi.


ÇİFTÇİ: ALACAĞIMIZ VAR

Çiftçiler Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çiftçi de “Kazım Türker tarafından tarihsiz ve talihsiz bir mektubun tarafınıza gönderilmiş olduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum” cümlesiyle başlayan bir mektubu 28 Temmuz 2020 günü, projeden konut alanlara gönderdi. Türkerler'in Çiftçiler'e ödemesi gereken yüzde 20'lik katılım borcunu ödemediğini belirten Hakan Çiftçi, Türkerler'in ortaklıktan ayrılmak için İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'nde dava açtığını kaydetti. Çiftçi, Kazım Türker'in “indirimli daire satışı” önerisine ise tepki göstererek söz konusu dairelerin Çiftçiler A.Ş'ye ait olduğunu belirtti.

 

Çinli fon şirketi Çiftçi Towers'ın bir bloğunu satın aldı!