Çimento sektörü temsilcileri dijital dönüşüm için Ankara’da toplandı!

Çimento sektörü temsilcileri dijital dönüşüm için Ankara’da toplandı! Çimento sektörü temsilcileri dijital dönüşüm için Ankara’da toplandı!

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından “Endüstri 4.0 ve Dijitalizasyon Semineri” Ankara’da düzenlendi...


Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Ankara'da Endüstri 4.0 ve Dijitalizasyon Semineri düzenledi. Toplantıda çimento sektöründe Endüstri 4.0 kavramı konuşuldu.

Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) CEO’su İsmail Bulut, günümüzde kaliteli ve hızlı üretimin her işletme için ulaşılması gereken bir hedef olduğu söyledi. Bulut, "Türkiye , “Türk çimento sektörünün önümüzdeki dönemdeki asıl hedefi, verimliliğe yönelik yatırımlara ağırlık vererek, altyapısını daha güçlü hale getirmek olacaktır." dedi. Bulut sözlerine şöyle devam etti;

"Bu sebeple, Türk çimento sektöründe günümüzde dördüncü endüstriyel devrim olarak da nitelendirilen çimento 4.0 dönüşümü, çok sayıda fiziksel ve dijital teknolojinin bir araya gelmesi ile gerçekleşecektir. Tetikleyici teknolojik araçları ne olursa olsun endüstriyel dönüşümler, kaynak etkinliğini ve verimliliğini artırarak firmalar arası rekabet gücünü daha üst seviyeye taşıyacaktır"