27 / 05 / 2022

Çin’de bir emlak şirketi daha vade uzatımı talep etti!

Çin’de bir emlak şirketi daha vade uzatımı talep etti!

Çin’de diğer bir gayrimenkul şirketi daha, kredi daralması sebebiyle meydana gelen şok dalgalarının ülkenin emlak sektöründe yayılmayı sürdürmesiyle beraber, borç ödemesini yapamamaktan kaçınmak için vade uzatımı talep ediyor. Çin’de diğer bir gayrimenkul şirketi daha, kredi daralması sebebiyle meydana gelen şok dalgalarının ülkenin emlak sektöründe yayılmayı sürdürmesiyle beraber, borç ödemesini yapamamaktan kaçınmak için vade uzatımı talep ediyor. 

Bloomberg HT'de yer alan habere göre; Guangzhou R&F Properties Co., 13 Ocak’ta vadesi sona erecek 725 milyon dolarlık dolar cinsi tahvilinin yatırımcılarından vadeyi altı ay uzatmalarını talep etti ve tahvillerin bir bölümünü iskontolu fiyattan geri almayı önerdi. 

Çin’de bir emlak şirketi daha vade uzatımı talep etti!

Şirket, bu tekliflerinin destek bulamaması halinde, tahvilin geri ödemesini tam olarak yerine getiremeyeceğini belirtti. Bu haber, Shimao Group Holdings Ltd.’nin dolar cinsi tahvillerinin, şirketin bir biriminin işletme faaliyetlerinin normal olduğu yolunda güvence sağlamasına karşın tekrar bütün zamanların en düşük seviyesine düştüğü sırada geldi.

Çin’in büyümesi Kasım'da, gayrimenkul piyasasındaki düşüşün kötüleşmesi ve koronavirüs kaynaklı aksaklıkların dünyanın ikinci en büyük ekonomisi üzerinde yük oluşturmasıyla beraber yavaşladı. Bu veri, emlak sektöründeki problemlerin çoğaldığı bir ortamda, Çin hükümetinin ekonomiye istikrar kazandırma çabaları sırasında karşı karşıya olduğu zorluğun boyutuna dikkat çekiyor. 

Bloomberg Intelligence’tan Andrew Chan, hazırladığı raporda, Shimao’dan kaynaklanan korkuların sonucunda Çin’i sektörü kurtarmak için adım atmaya zorlayabileceğinin altını çizdi.

Çin'de emlak yatırımları ilk 11 ayda geriledi!