Çin’in en zengini 43 milyar dolarlık servetiyle emlak milyarderi Şü!

Çin’in en zengini 43 milyar dolarlık servetiyle emlak milyarderi Şü! Çin’in en zengini 43 milyar dolarlık servetiyle emlak milyarderi Şü!

Şanghay Merkezli Hurun Report tarafından açıklanan Çin'in Zenginleri Listesi 2017  verilerine göre, emlak milyarderi Şü, zirveyi geçen yılın biricisi Wanda Group Başkanı Vang Cienlin’den devraldı.

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!

Çin’in en zengini 43 milyar dolarlık servetiyle Guangcou Evergrande Group emlak şirketinin CEO’su Şü Ciayin oldu.

 

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Çin'in Zenginleri Listesi'nde açıklanan veriler ışığında ikinci sırayı  37 milyar dolarlık mal varlığıyla bilişim ve teknoloji şirketi Wechat Tencent’in CEO’su Pony Ma  aldı. 

 

E- ticaret devi Alibaba'nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Jack Ma da 30 milyar dolarlık servetiyle listede 3’üncü sırada kaldı. 

 

Açıklanan verilerde ayrıca serveti en az 300 milyon dolar olan 2 bin 130 kişi olduğu ve söz konusu zenginlerin toplam servetinin 2,6 trilyon dolar olduğu belirtildi. 

 

Listedeki zenginlerin toplam mal varlığının geçen yıla oranla yüzde 12,5 arttığı belirtilirken raporda, "ilk on” sıradaki zenginlerin toplam serveti 264 milyar dolara ulaşıyor.