10 / 08 / 2022

City Center'dan Kuveytli OSSOS Business 50 home office satın aldı!

City Center'dan Kuveytli OSSOS Business 50 home office satın aldı!

Firma: Özyurt A.Ş , Bahar İnşaat

Proje: City Center

Esenyurt’un yeni merkezini oluşturan City Center projesinde Kuveytli OSSOS Business Development Co. firması 50 home - office daire satın aldı. Projede son 28 daire satışa sunulurken, şuana dek ulaşılan prim de dikkat çekiyor...Türkiye’de ve dünyada bir ilke imza atan Özyurt A.Ş. kamu binaları, üniversite, home - office daireleri, ofis alanları ve alışveriş merkezini  City Center  projesiyle bir araya getiriyor.


Esenyurt’un yeni merkezini oluşturan City Center yüksek yatırım potansiyeliyle dikkat çekerken, Kuveytli OSSOS firmasına büyük bir satış gerçekleştirildi.


City Cenet projesini hayata geçiren Özyurt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Özyurt; “City Center projemize yerli ve yabancı birçok yatırımcıdan talep geliyor. Projeye başladığımızdan bugüne dek Avrupa’ya satışlarımız olmasının yanı sıra son olarak geçtiğimiz günlerde Kuveytli bir firmaya 50 home - office dairenin satışını gerçekleştirdik. Kuveytliler, projenin kiralanacak AVM bölümüne de büyük ilgi gösteriyorlar. Ayıca Türkiye gayrimenkullerinin yatırım açısından büyük potansiyel taşıdığına vurgu yapıyorlar ve her fırsatta Türkiye’ye geldiklerini belirtiyorlar. Projemizde gerçekleştirdiğimiz bu satışın yabancı yatırımcıların Türkiye gayrimenkullerine gösterdiği ilginin önemli bir kanıtı olduğunu düşünüyorum.” dedi.


Hazır beton endüstrisi, taş ocağı işletmeciliği, asfalt üretimi, inşaat taahhüt işleri, kamu projeleri gibi alanlarda faaliyet gösteren Özyurt A.Ş., Esenyurt’ta birçok anlamda ilkleri taşıyan bir projeye imza atıyor.


Esenyurt Belediyesi ile kat karşılığı modeliyle hayata geçirilen City Center, bölgenin yeni merkezi olacak. 200 bin metrekare inşaat alanına sahip proje bünyesinde; hükümet konağı, belediye binası, üniversite kampüsü, ilçe emniyet binası, home - office, ofis blokları ve alışveriş merkezi yer alacak.


ŞİMDİDEN %62 PRİM YAPTI


Lanse edildiği günden bugüne dek yoğun ilgi gören proje teslim edilmeden yatırımcısına kazandırdı. Satışların dolar bazında gerçekleştirildiği City Center’da Dolar cinsinden %30, TL karşılığı olaraksa %62 oranında prim rakamına ulaşıldı.


170 MİLYON DOLARLIK YATIRIM


Arsa hariç 170 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen City Center, Esenyurt’un en kapsamlı projesi olarak öne çıkıyor. 80 ve 180 metrekare arasında değişen 250 home - office dairenin ve 175 adet ofisin yer aldığı projede, avantajlı ödeme planlarıyla daire sahibi olmak mümkün.   Her zevke hitap edecek şekilde tasarlanan, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerinin sunulduğu City Center’da son 28 home - office daire metrekaresi 2.300 dolardan  başlayan fiyatlarla ve %1 KDV avantajı ile satışa sunuldu.


ESENYURT’UN YENİ MERKEZİ OLACAK


City Center, bünyesinde yer alan kamu binalarıyla bölgenin yeni merkezini oluşturacak. 130 mağazanın yer aldığı 64 bin metrekarelik alışveriş merkezinin de bulunduğu proje Esenyurt’tun en hareketli noktası olacak.


Projede Haziran ayı sonuna kadar lansmana özel, 0 peşinat ve 36 aya kadar vade farksız eşit taksitli satış imkanı sunuluyor.


DÜNYADA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYOR


Dünyada ilk kez kamu binaları, home - office daireleri ve alışveriş merkezini bir araya getiren City Center, karma proje konseptinde çığır açan bir düzen oluşturuyor.  Kamu binalarına yakınlığıyla ofisler için bir çok anlamda kolaylık oluşturan proje, şirketlerin tüm işlerini en hızlı şekilde yürütülebilmesine olanak sağlıyor.projeye sor