Çorum Birinci Basamak Sağlık Kompleksi'nin ihalesi yapıldı!

Çorum Birinci Basamak Sağlık Kompleksi'nin ihalesi yapıldı! Çorum Birinci Basamak Sağlık Kompleksi'nin ihalesi yapıldı!

Çorum Birinci Basamak Sağlık Kompleksi ve 112 Komuta Kontrol Merkezi'nin ihalesi yapıldı. 7 firmanın katılım gösterdiği ihalenin sonucu yapılacak değerlendirmenin ardından açıklanacak.Birinci Basamak Sağlık Kompleksi ve 112 Komuta Kontrol Merkezi'nin ihalesine 7 firma katıldı. İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Osman Duman'ın başkanlığında yapılan ihalede dosyalarda yapılan kontrolün ardından teklif zarfları açıldı.


23 milyon 119 bin 819,61 lira yaklaşık maliyetle çıkılan ihalede Birtam İnşaat 19 milyon 976 bin lira, Fema İnşaat A.Ş 24 milyon 941 bin lira, Seler Taahhüt -N. Doğuş İnşaat iş ortaklığı, 19 milyon 793 bin lira, Mustafa Kazancıoğlu 14 milyon 834 bin lira, Esen Yapı- Tank Yapı iş ortaklığı 25 milyon 836 bin lira, Balkent İnşaat 23 milyon 560 bin lira, Çınar Alt Yapı- Geskon İnşaat iş ortaklığı 17 milyon 272 bin lira teklif verdi.


İhale kapsamında yapılacak olan ve toplam 18 bin 546 metrekare inşaat alanına sahip sağlık kompleksinde, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü hizmet binaları ile Toplum Sağlığı Merkezi, Halk Sağlığı Laboratuvarı, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM), İl Ambulans Servisi ve 112 Komuta Kontrol Merkezi binaları yer alacak. 


İhalenin sonucu ise yapılacak değerlendirmenin ardından açıklanacak ve sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde de firmaya yer teslimi yapılarak işe başlanacak. İhale şartnamesine göre ise sağlık kompleksinin firmaya yer tesliminden itibaren 600 takvim gününde tamamlanması gerekiyor. 


Çorum Haber Gazetesi