Çuhadaroğlu'nun halka arzında talep toplanıyor!

Çuhadaroğlu'nun halka arzında talep toplanıyor!60 yılı aşan bilgi, kalite ve güvenirliliği ile külçe alüminyumdan profil üretimi ve cephe sistemleri uygulamasına kadar tam entegrasyona sahip Çuhadaroğlu halka arzında talep toplama bugün başladı.


Deniz Yatırım liderliğindeki 22 aracı kurum 2 lira birim pay fiyatı ile 10-11-12 Şubat’ta talep toplayacak.Halka arzda birim pay fiyatı 2 TL Çuhadaroğlu yeni ortakları ile büyümesini sürdürecek halka arz sonrası uygulamalar yine gündemde %50 sermaye artırımı %50 ortak satışı olarak gerçekleşecek halka arzda Şirket’in mevcut 62.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesi 9.250.000,-TL nakit karşılığı olmak üzere 71.250.000,-TL’ye artırılacak, 9.250.000,-TL tutarında ise ortak satışı gerçekleştirilecek. Halka açıklık oranı ise %25,96 olacak. Halka arzın %80’inin yurt içi bireysel yatırımcılara %20’sinin ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildiği Çuhadaroğlu halka arzında birim pay fiyatı 2 TL olarak belirlendi.Halka arz büyüklüğü 37 milyon TL, halka arz sonrası şirket değeri ise 142,5 milyon TL olacak.


DenizYatırım liderliğindeki konsorsiyum 10-11-12 Şubat’ta talep topluyor. Konsorsiyumda Deniz Yatırım başta olmak üzere A1 Capital, Asya Yatırım, ATIG Yatırım, Bizim Menkul, Burgan Yatırım, Finans Yatırım, Gedik Yatırım, Invest AZ Yatırım, İnfo Yatırım, Meksa Yatırım, Metro Yatırım, Oyak Yatırım, Phillipcapital, Piramit Menkul, Şeker Yatırım, Tacirler Yatırım, Tekstil Yatırım, Tera Menkul, Turkish Yatırım, Vakıf Yatırım, Ziraat Yatırım yer alıyor.


Şirket sermaye artırımından sağlanan halka arz gelirini devam eden üretim kapasitesi, makine ve ekipman yatırımlarının tamamlanmasında ve hammadde olarak kullanılan alüminyum külçe tedariğinde kullanacak. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nejat Çuhadaroğlu: “Cirosu ve karı düzenli olarak büyüyen, bu yıl tamamlanacak yatırımlarla büyümesini sürdürmeyi hedefleyen, net finansal borcu olmayan şirketimize yatırımcıları ortak olmaya davet ediyoruz. Her bir ortağımızı Çuhadaroğlu Ailesinin yeni bir üyesi olarak görüyoruz.”


Günlük Alım Emri Uygulaması ile Şirket ortakları tarafından sağlanacak olan ve halka arz büyüklüğünün %40’ına karşılık gelen 14,8 milyon TL kaynak ile 20 işlem günü süreyle, Deniz Yatırım aracılığı ile 500.000 adet halka arz fiyatından ve günlük geçerli alım emri girilecek.


Bir diğer uygulama ise nakit kar payı dağıtımına ilişkin olacak… Şirket; 2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019 mali yıllarına ilişkin olarak ilgili mevzuat çerçevesinde hesaplanan dağıtılabilir net dönem kârının asgari %30’unun pay sahiplerine nakit olarak dağıtmayı öngörüyor.
Bu haber Yeni Şafak Gazetesi'nde şöyle yer aldı:Geçen yıl yaşanan iki genel seçim nedeniyle oluşan belirsizlik halka arzların 2015'te sönük geçmesine neden olsa da, 1 Kasım'da istikrarlı bir hükümetin oluşmasıyla 2016'nın ilk halka arzı da gerçekleşiyor.


Külçe alüminyumdan profil üretimi ve cephe sistemleri uygulamasına kadar tam entegrasyona sahip Çuhadaroğlu'nun halka arzında talep toplama dün başladı. Deniz Yatırım liderliğindeki 22 aracı kurum 2 lira birim pay fiyatı ile bugün ve yarın da talep toplama devam edecek.

HALKA ARZ ORANI % 26

Yüzde 50 sermaye artırımı yüzde 50 ortak satışı olarak gerçekleşecek halka arzda Çuhadaroğlu'nun mevcut 62 milyon TL olan çıkarılmış sermayesi 9 milyon 250 bin TL nakit karşılığı olmak üzere 71 milyon 250 bin TL'ye artırılacak; 9 milyon 250 bin TL tutarında ise ortak satışı gerçekleştirilecek. Şirketin halka açıklık oranı ise yüzde 25,96 olacak. Halka arzın yüzde 80'inin yurt içi bireysel yatırımcılara yüzde 20'sinin ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edildiği Çuhadaroğlu halka arzında birim pay fiyatı 2 TL olarak belirlendi. Çuhadaroğlu'ndan yapılan açıklamada halka arz büyüklüğü 37 milyon TL, halka arz sonrası şirket değeri ise 142,5 milyon TL olacak.

YENİ ORTAKLARLA BÜYÜMESİ SÜRECEK

Çuhadaroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nejat Çuhadaroğlu, şunları söyledi: “Cirosu ve karı düzenli olarak büyüyen, bu yıl tamamlanacak yatırımlarla büyümesini sürdürmeyi hedefleyen, net finansal borcu olmayan şirketimize yatırımcıları ortak olmaya davet ediyoruz. Her bir ortağımızı Çuhadaroğlu Ailesinin yeni bir üyesi olarak görüyoruz.”

Net kârın % 30'u nakit dağıtılacak

Yılın ilk halka arzına çıkan Çuhadaroğlu Holding, yatırımcılara nakit kar payı dağıtma taahhüdünde bulunuyor. Çuhadaroğlu'ndan yapılan açıklamaya göre şirket; 2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019 mali yıllarına ilişkin olarak ilgili mevzuat çerçevesinde hesaplanan dağıtılabilir net dönem kârının asgari yüzde 30'unun pay sahiplerine nakit olarak dağıtacak.