Decathlon Ankara One Tower AVM’de mağaza açtı!

Decathlon Ankara One Tower AVM’de mağaza açtı!

Decathlon, 5 farklı spor alanı ve özel ürün test alanlarıyla 5 bin 892 metrekare alanda sporseverlere yepyeni bir deneyim sunan ilk konsept spor deneyim mağazasını One Tower AVM’de hizmete açtı.Avrupa’nın en büyük spor perakende zincirleri arasında yer alan Decathlon’un Türkiye yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin 13 kentinde 37’ye ulaşan mağaza sayısı ve e-ticaret sitesiyle tüm Türkiye’ye sporu ulaştıran ve sporu yaygınlaştırmayı planlayan Decathlon şimdi de ilk konsept spor deneyim mağazasıyla başkentlilere bambaşka bir spor deneyimi yaşatacak.

Decathlon’un başkent  Ankara  One Tower AVM’de hizmete açtığı yeni mağazası sporseverlere 70’ten fazla spor dalında binlerce ürünü sunmanın yanı sıra, mağaza içinde yer alan spor alanları ve özel test alanlarıyla başkentlilerin yeni sporlar keşfetmelerini ve deneyimlemelerini de sağlayacak.

5 bin 893 metrekare büyüklüğündeki yeni mağazanın 1.500 metrekaresi spor alanlarına ayrıldı

Yarım basketbol sahası, badminton/mini tenis alanı, paten/scooter alanı, okçuluk/dart alanı ve fitness stüdyosuyla sporseverlerin ücretsiz birçok sporu keşfetmesine ve deneyimlemesine olanak veren Decathlon’un 5 bin 893 metrekarelik yeni konsept mağazasında ayrıca pek çok ürün test alanı, simülasyonlar ve atölyeler de mevcut.

Çadır yağmur test alanı, basketbol-bisiklet simülasyonu, kayak-bisiklet atölyesi, doğa sporları markalarının keşfedileceği Quechua Köyü, farklı sporların uzmanlarıyla bir buluşup bilgi alabileceğiniz buluşma noktaları, dart oyun alanı gibi pek çok farklı alanda sporseverler yeni ürünleri deneme imkanına sahip olacak.

Decathlon’un One Tower'daki mağaza açılışında yoga, pilates, fitness, tenis ve basketbol etkinliklerinin yanı sıra zumba ve spinning aktiviteleri de yapıldı. Önümüzdeki günlerde de pek çok spor aktivitesine ev sahipliği yapacak olan Decathlon Ankara One Tower mağazasının etkinlik takvimini de sosyal medyadan takip etmeniz mümkün.

Decathlon Türkiye İş Geliştirme Direktörü Duygu Kög konuyla ilgili olarak, " Türkiye'de faaliyet göstermeye başladığımız günden beri tutkumuz olan sporu erişilebilir kılabilmek için büyük bir kararlılıkla çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl herkes gibi bizleri de ekonomik olarak etkileyen konular olsa da Türkiye'nin potansiyeline olan derin inancımızla uzun vadede büyümemizi sürdürme kararlılığındayız. Bu inancımızın temel sebebi her yeni açılışta bizleri kucaklayan sporsever müşteri ve kullanıcılarımızdır. Değişen piyasa koşullarına uyum sağlama ve bu zorlu koşullardan başarıyla çıkabilmek adına tüm gelir ve gider kalemlerimizi her saniye yeniden gözden geçiriyoruz. Çoğu zaman birçok bilinmeyenli bir denklemi yönetsek de dünyada faaliyet gösterdiğimiz her ülkede olduğu gibi Türkiye'de de uzun vadeli ve sürdürülebilir olmak için çalışıyoruz." diye konuştu.

Decathlon, Türkiye’de Mayıs 2010 tarihinden beri faaliyet gösteriyor. Doğa yürüyüşünden fitnessa, tenisten yüzmeye, dağcılıktan kayağa, balıkçılıktan futbola, patenden bisiklete kadar farklı spor dallarında kimisi dünyaca ödüllü ürünlerle göz dolduran Decathlon’un en büyük özelliği, profesyonel sporcular ve müşteriler tarafından test edilip kullanılan en yenilikçi ve en kaliteli spor ekipmanlarını mümkün olan en ucuz  fiyatlarda sunması.