Denizli Tır Garajı'nın inşaatı tamamlandı!

Denizli Tır Garajı'nın inşaatı tamamlandı!Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, kamyon ve tırların şehir merkezinde düzensiz parklanmasının önüne geçmek ve kent trafiğini rahatlamak amacı ile hayata geçirdiği kamyon ve tır garajının inşaatını tamamladı.Denizli'de trafiği rahatlatmak ve vatandaşların daha konforlu seyahati için dev ulaşım hizmetlerini hayata geçiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin uzun süredir ihtiyacı olan kamyon ve tır garajı projesinin inşaatını tamamladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, proje ile şehir merkezinde düzensiz parklanmaya neden olan, gerek kötü görüntüsü gerekse sıkışıklığa meydan vermesi nedeni ile kent trafiğini olumsuz yönde etkileyen tır ve kamyonlar düzenli bir park alanına sahip olmuş olacak. Kısa süre sonra hizmete açılacak olan tır garajıyla, düzenli parklanmanın yanında yol kenarlarında gecelemek zorunda kalan kamyon ve tır şoförleri için de çeşitli sosyal alanlar bulunacak. Şoförler ve araçları modern park ve konaklama imkanına da kavuşacak. 

45 dönüm araziye kuruldu

Denizli Bozburun Mahallesi yakınlarında yaklaşık 45 dönüm arazi içerisinde yapılan park, 99 tır, 60 kamyon ve 49 otomobil kapasiteye sahip olarak hayata geçirildi. Bodrum ve zemin kat olmak üzere 1.350 metrekare kapalı alana sahip olan dev tesis toplamda 2.278 metrekare alana kuruldu. 

Olumsuzluklar ortadan kalkacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tamamladıkları tır garajını en kısa sürede hizmete alacaklarını belirtti. Başkan Osman Zolan konuyla ilgili olarak, “Taşımacılık sektöründe hizmet veren esnafımızın en büyük ihtiyaçları arasında olan projemizi çok şükür tamamladık. Artık hem kamyon ve tırların şehir merkezinde oluşturdukları düzensiz parklanmalar ve trafik sıkışıklığının önüne geçilecek hem de vatandaşlarımızın bu yöndeki şikayetleri ortadan kalkacak. Allah'ım güle kullanmayı nasip etsin inşallah. Denizlimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.