DesignFloor yapı sektörünün yeni gözdesi!

DesignFloor yapı sektörünün yeni gözdesi! DesignFloor yapı sektörünün yeni gözdesi!

AR-GE süreçlerinde tüketici sağlığını başlıca değerlendiren DesignFloor,  hijyen gereksinimlerini karşılayan A+ ve CE sertifikasyonlarına sahip, neme dayanıklı ve haşere barındırmayan zemin çözümleriyle yapı sektöründe öne çıkıyor.A+ (düşük emisyon) sertifikasına sahip olan DesignFloor zemin ürünleri, uçucu organik bileşiklerin (VOC) salınımını minimuma indirerek ve uygulandıkları alanlardaki hava kalitesini yükselterek hijyenik ve sağlıklı iç mekanlardan oluşuyor.  Bunun yanı sıra Avrupa Birliği ile ilgili kriterlerin sağlandığından bahseden, Avrupa Pazarı'na onaylı ürünleri temsil eden CE sertifikasyonu da bulunan ürünler, hijyenik olarak Avrupa standartlarına entegre oldu.

Nem nüfuzunu ve haşere barınımını önleyen özel kilit sistemi

Ham zeminleri estetik biçimde kaplayan parke ürünleri ahşap hammadde içerdiği için su ve nemden olumsuz etkiler yaşıyor. Bu da ürün yapısını bozup hijyenik anlamda zemini korumasız bırakıyor. DesignFloor Hi-Tech Laminat Parke ürünleri nemin ahşaba nüfuz etmesine engel olan, dünyadaki en üst kaliteye sahip overlay tabakalarına sahipken, özel kilit sistemi ile de suya dayanıklılık göstererek hijyenik yapısına devam ediyor.  Ürünler su ve nem dayanımına ek olarak özel yapısı sayesinde haşere barındırmıyor. Aynı zamanda alerji duyarlılığına uygun olan DesignFloor çözümleri,  alerjisi bulunan kullanıcılar için de ideal bir teknolojiyle üretiliyor.

Parkelerin hijyenik sürdürülebilirliğinde kullanıcının da sorumluluğu var

Parke bakımı ve hijyenik niteliklerin korunmasıyla ilgili konuşan DesignFloor Genel Direktörü Fatih Aslan, tüm parke türlerinin farklı yapısal özellikleri ve bakım ihtiyaçları olduğundan bahsetti. DesignFloor Hi-Tech Laminat Parke ve LVT ürünlerindeki yüzey teknolojilerinin su ve neme karşı artırılmış bir dayanım sağladığını belirten Fatih Aslan, masif parkeler ve lamine parkelerin doğal ahşap yapıları nedeniyle daha hassas bir bakıma ihtiyacı olduğunun altını çizdi. Bunun yanı sıra masif ve lamine parkelerin hijyenik yapılarının korunması halinde insan doğasına dost bir atmosfer sağladığını anlatan Aslan, “Parkelerin hijyen açısından sürdürülebilirliği aslında montaj aşamasında başlıyor. Parke döşenecek alanın hazırlanma aşaması çok önemliyken özellikle parkenin altına yerleştirilen şiltelerin boşluksuz olması gerekiyor. Bu boşlukların bırakılması yalıtımı olumsuz etkileyerek parkenin yapısında bozulmalara ve hijyenik özelliklerin kaybolmasına yol açıyor. Bu nedenle kapı eşiklerinin ve varsa süpürgeliklerdeki boşlukların sıklıkla süpürülmesi ve temizlenmesi son derece elzem.  Aksi takdirde bu noktalarda türeyebilecek haşereler parkelerin ömrünü kısaltıyor. Hiçbir parke türü suya karşı tam dayanım sağlamıyor. Bu nedenle parkelerin olabildiğince az su ile temizlenmesini tavsiye ediyoruz. Laminat parkelerde temizlik işlemi süpürge veya vakumlu süpürge ile ya da az deterjanlı su ile ıslatılan bir bez ile yapılmalı ve işleminin ardından zemin ıslak ise hemen kurulanmalı. Kullanıcılar zemin türlerine en uygun temizlik ürünlerini de DesignFloor’dan tedarik edebiliyor” diye konuştu.