26 / 06 / 2022

37.Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul, yapı sektörünün liderlerini buluşturdu!

37.Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul, yapı sektörünün liderlerini buluşturdu!

37.Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul, yapı sektörünün liderlerini buluşturdu. Yapı sektörünün en büyük buluşmaları arasında yer alan Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’a 27 üye firması ile birlikte katılan ÇATIDER katılımcılardan yoğun ilgi gördü.Fuar kapsamında B2B medya "Çatı ve Cephe" dergisinin üçüncü kez düzenlediği "Çatı ve Cephe Ödülleri Malzemeleri Ödülleri" töreninde  bir konuşma yapan ÇATIDER Başkanı M.Nazım Yavuz, fuarın yapı sektörü için çok verimli bir buluşma olduğunu söyledi. Tören, İMSAD Başkanı Dündar Yetişener, İZODER Başkanı Ferdi Erdoğan, ÇEDBİK Başkanı Duygu Erten ve ÇATIDER Başkanı M.Nazım Yavuz’u da bir araya getirdi. Başkanların konuşmalarında ele alınan ortak konular "Enerji verimliliği, inovasyon, sürdürülebilirlik ve son kullanıcı memnuniyeti" konuları idi.  

Türkiye’de çatılarla ilgili bilinç oluşturmak ve sektörün gelişmesine katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), 37. Uluslararası Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’a katıldı. Fuara, ÇATIDER üyelerinden Armada Yalıtım, Atermit, Ayça İnşaat, Balcıoğlu, Başak Kiremit, Bestel A.Ş.- Kılıçoğlu, Böcker, Btm, Dupont, Güvendik Çatı Sanayii, Irmak Ticaret, Işıklar Pazarlama, İglo İç Ve Dış Ticaret, Mardav, Metal Kiremit, Monıer - Braas Çatı Sistemleri, Multiplan, Nuhpanel, Onduline Avrasya, Panelsan, Persan Yapı Elemanları, Rheınzınk, Sita, Teknosel, Türk Ytong, Vista Yapı ve Zet Yapı da katıldı.

Fuarın çatı yapı sektörü için önemli bir fırsat yarattığını belirten ÇATIDER Başkanı M. Nazım Yavuz, 3 milyar dolar büyüklüğe ulaşan çatı sektörü hakkında şunları söyledi:

“Ülkemizdeki binaların çok büyük bir bölümü, eski nesil ve yalıtımsız durumda. Deprem ülkesi olan Türkiye’de çatılara daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Çatılar, hem ekonomi hem de güvenlik açısından hayati öneme sahip. Bu nedenle yapı fuarlarını, tüketicilerle ve sektör paydaşlarıyla buluşmak için önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Fuara katılanlar yapı sektöründeki yeni gelişmeleri, trendleri ve sektör temsilcilerini yakından takip etme imkanı buluyorlar. Fuarlar aynı zamanda sektör temsilcilerinin birbirleriyle iletişimini sağlamak açısından da bir zemin oluşturuyor." 

ÇATIDER Başkanı M.Nazım Yavuz B2B medya dergilerinden "Çatı ve Cephe" dergisinin düzenlediği "3. Çatı ve Cephe Ödülleri Malzemeleri Ödülleri" töreninde yaptığı  konuşma sonrasında Yılın Çatı Kaplama Malzemesi/Sistemi ödülünü, Coolstoper/Stoper Yapı ve Yalıtım Sistemleri A.Ş.'ye ve Yılın Çatı Sistem Bileşenleri ödülünü Nanolux Vent/Günışığı Aydınlatma Enerji Sistemleri Ltd. Şti. 'ye verdi. 


Yapı dünyasının dernek başkanları ödül töreninde buluştu


B2B Medya'nın düzenlediği Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri ile Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri Töreni'nde İMSAD Başkanı Dündar Yetişener, İZODER Başkanı Ferdi Erdoğan, ÇEDBİK Başkanı Duygu Erten ve ÇATIDER Başkanı M.Nazım Yavuz bir araya geldi.