Toya Moda projesi inşaat sektörünü modayla buluşturdu!

Toya Moda projesi inşaat sektörünü modayla buluşturdu!

Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı olan Ceren Kumbasar bugünkü yazısında Toya Yapı imzası taşıyan Toya Moda projesini inceledi. İşte inşaat sektörünü modayla buluşturan o projenin detayları...Konut sektöründe proje geliştiren firmalar arasında bir araştırma yapsanız, en az rastlayacağınız şey kurum stratejisidir. Firmalar çoğunlukla projelerini geliştirme ve kısa zamanda satışı tamamlama telaşmdadır. Zannederler ki en kıymetli şeyleri projeleri. Oysa bir kurumun en değerli şeyi kurum kültürüdür. Kurum stratejisidir. İşte bu hafta size tanıttığım projenin bence en dikkat çekici tarafı, projeyi geliştiren firma. Bir yerlere yazın, Toya Yapı önümüzdeki yıllardaki sektör liderlerinden biri.


Projenin en dikkat çekici özelliği ortak alanlarının ve proje detaylarının özel tasarım, hatta çok özel tasarım olması. Zira bu tasarımlar Türkiye ve moda denilince akla ilk gelen uluslararası isimlerden olan Dice Kayek'e ait. Genellikle bu tür radikal seçimler, bir modacının bir inşaat projesinde yer alması, zorlama bir halkla ilişkiler projesi gibi algılanır. İşte tam da o noktada kendimize neden bu memlekette mimarlık yaratıcılıktan, şehircilik sanat anlayışından yoksun diye sormamız lazım. Bu sorunun cevabı, size bir konut projesi için küçük ama konut sektörü için büyük bir adımı işaret edecek.


Toya Moda, fiyatları açısından değerlendirildiğinde bu tür özelliklere sahip diğer projelere nazaran çok daha ulaşılabilir bir yelpazede. Özellikle 1+0 olarak isimlendirilen odaların fiyatları çok cazip görünüyor. Ancak bana sorarsanız, 1+0'lar bir projede çok dikkatli yerleştirilmesi gereken tipte evler. Lütfen eğer bu tip evleri/ odaları tercih edecekseniz, konumlandırılmasına dikkat edin. Mutlaka bu proje özelinde Bünyamin Derman gibi bir mimar doğru karan vermiştir. Ancak genellikle 3+lTerin arasına yerleştirilen 1+0 ev tipleri, aile hayatına çok uygun olmayabiliyor. Benim bu projede en beğendiğim kat planlan 2+1 C tipi.


Toya Moda projesi son yıllann en çok proje geliştirilen yerlerinden biri olan Basın Ekspres Yolu'nda. Basın Ekspres de nerede diye soracak olursanız maalesef firmanın vizyonerliği bu soruya internet sitesinde verdikleri cevapta sekteye uğramış. Zira ne yazık ki onlar da kilometre hesabı değil, sanki İstanbul'da trafik sorunu yokmuş gibi dakika hesabıyla lokasyonu işaret etmişler; Atatürk Havaalanı'na 3, Bakırköy'e 5, Yeşilköy'e 5, İDO İskelesi'ne 10 dakika uzaklıkta.


Ceren KUMBASAR/CumhuriyetHaber Star Gazetesi'nde şöyle yer aldı;


TOYA MODA’nın  Aralık 2016 teslimat garantili kampanyası ile ev alanlar, ne kadar erken davranırsa o kadar çok kazanıyor; teslimata kadar tüm kredi taksitlerini Toya Yapı ödüyor.


Firma fırsatıyla 50 ay vade farksız ödeme imkanı da sunan TOYA MODA’da peşin ödemelerde %12 indirim ile ister yaşamına ister geleceğine yatırım yapacakları kaçırılmayacak fırsatlar bekliyor. 


Ayda 3,000 TL ödemelerle 1+0, 4,000 TL ödemelerle 1+1, 6,300 TL ödemeler ile 2+1, 8,600 TL ödemeler ile 3+1 daire sahibi olacağınız TOYA MODA, Basın Ekspres Yolu’nda E-5 ve TEM otoyollarının kesiştiği noktada yer alıyor.


Atatürk Havaalanı’na 3, Yeşilköy ve Ataköy’e 5, Bakırköy ve İDO İskelesine 10 dakika mesafede bulunan projede,  planlanan Ataköy-Basın Ekspres İkitelli Metrosu’na ise sadece yürüyerek ulaşmak mümkün olacak.


Her daireye özel depo alanları ve kapalı otopark; her biri balkon veya teraslı daireler ile nefes aldıran yaşam alanları yaratan TOYA MODA’da, 40-160 m² arası stüdyodan 3+1’e kadar toplam 426 daire, 28’e yakın mağaza bulunuyor.


Yaşam alanlarını en verimli şekilde kullanan toplam 21 bin m² arazi üzerinde, binaları sadece  4bin 500  m² projelendirilen, home ofislerin ayrı bir blokta toplandığı TOYA MODA’da, ortak alan yaklaşımından iç mekan tasarımlarına kadar en ince detaylar Dice Kayek imzası taşıyor.


Yüzde 70 yeşil alanın bulunduğu sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için bir çok ihtiyacı karşılayacak TOYA MODA’da her daireye özel kapalı otopark, sauna, buharbanyosu, yüzme havuzları, masa tenisi, fitness, kapalı basketbol salonu, hobi atölyeleri, squash, çocuk havuzu, açık-kapalı çocuk oyun alanları ve yürüyüş yolları ile bir yaşam alanından fazlası sunuluyor.Star