27 / 06 / 2022

DKY İnşaat, 'DKY Ada' projesi için düğmeye bastı!

DKY İnşaat, 'DKY Ada' projesi için düğmeye bastı!

DKY İnşaat, İstanbul Kartal'da gerçekleştireceği 3'üncü kentsel dönüşüm projesi, 'DKY Ada' için, projenin gerçekleştirileceği alanda bulunan, Akel Sitesi'ndeki 24 blokta kentsel dönüşüm çalışmalarına başladı.DKY İnşaat, Akel Sitesi yerine deniz ve şehir manzaralı 750 konuttan oluşan 'DKY Ada' projesini inşa edecek. 


Yaklaşık 2 ay sürecek yıkım işleminin ardından yeni projenin temeli atılacak. 


Yıkım töreninde konuşan DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dunıankaya, adalar manzarasına hakim konumda yer alan 'DKY Ada' projesini aile konsepti ile inşa edeceklerini söyledi. Ali Dumankaya proje hakkında "Dönüşüm için 301 hak sahibi ile anlaştık. Akel Sitesi sakinleri DKY Ada projesinde yaşamlarına devam edecekler. Aile konseptli bir proje inşa edeceğiz. 1,5 salon konseptimiz bu projemizde de yer alacak. 


Açılır kapanabilir balkonlarımızla balkon keyfini deniz ve şehir manzarasıyla yaşatacağız. İçerisinde açık ve kapalı havuz, fitness alanları, kafelerden oluşan sosyal tesisler, geniş peyzaj alanları gibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik sosyal olanaklar olacak. 


DKY Ada'da ayrıca Si'ıpermarket ve kapalı otoparkta bulunacak. Kartal potansiyeli çok yüksek bir bölge, DKY Kartal ve DKY Sahil'den sonra 3. Kentsel dönüşüm projemize başladık. Kartal Bölgesine yatırım yapmaya yepyeni projeler ile devam edeceğiz. "DKY İnşaat Onursal Başkanı İbrahim Dumankaya ise, İstanbul'un kentsel dönüşümünde aktif rol alacaklarını belirterek, amaçlarının riskli konut stokunu hızlı bir şekilde dönüştürüp, kente değer katmak olduğunu söyledi. Yıkım işlemlerini yerinde inceleyen ve yıkım töreninde konuşan Kartal Belediye Başkanı Altmok Öz'de Kartal'da gerçekleştirdiği yatırımlar için DKY İnşaat'a teşekkür etti. 


Başkan Öz, "Dönüşme hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bugün itibariyle deprem riskinden kurtardığımız vatandaşlarımızın sayısı 22 bine ulaştı. Kartal Kentsel Dönüşiım'de öncü ilçe olmaya devam edecek" dedi. 


Hürses