29 / 05 / 2023

Doğalgaz fiyatlarına resmen yüzde 20 indirim yapıldı! BOTAŞ'tan son dakika açıklaması geldi!  

Doğalgaz fiyatlarına resmen yüzde 20 indirim yapıldı! BOTAŞ'tan son dakika açıklaması geldi!  

BOTAŞ'ın internet sitesinde doğalgaz tarifeleri güncellendi. Nisan ayı için doğalgaz tarifelerinde indirim uygulanacak. İşte detaylar..Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu doğalgaz indirimine ilişkin açıklaması Nisan ayına girmeden resmen gerçekleşti. BOTAŞ internet sitesinden doğalgaz nisan fiyat listesini yayımladı. Güncel tarifeye göre doğalgaz fiyatlarında indirim yapıldı.

 Doğalgaz fiyatlarına resmen yüzde 20 indirim yapıldı! BOTAŞ tan son dakika açıklaması geldi!  

Sürekli değişen hava şartlarından dolayı vatandaşlar doğalgazı fazla kullanmak zorunda kaldı. Hal böyle olunca vatandaşlar ay sonunu getirmekte zorlanmaya başladı. Kış aylarında vatandaşın cebini zorlayan doğalgaz faturaları ikinci indirimle yüzleri güldürdü. Güncel tarife ile doğalgaz fiyatlarında indirime gidildi. Nisan ayı için geçerli olacak doğalgaz indirimi vatandaşın cebine de evine de iyi gelecek. İşte doğalgaz indirimine ilişkin merak ettiğiniz detaylar..

Doğalgazda nisan ayında geçerli olacak mesken abonelerinin tarifesi aynı olurken, sanayi aboneleri ve elektrik üretim amaçlı tarifede indirim yoluna gidildi. Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü (BOTAŞ), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sanayide kullanılan doğal gazda nisan ayından itibaren yüzde 20 indirim uygulanacak açıklamasına ilişkin indirimin uygulanmaya başladığını duyurdu. 

Peki hangi alanlarda doğalgaz indirim tarifesi uygulandı? Cumhurbaşkanı Erdoğan doğalgaz indirimine ilişkin  nasıl bir açıklamada bulundu? 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön