02 / 10 / 2022

"Dolar 20 TL'yi aşacak" diyen Selçuk Geçer tarih paylaştı!


Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, doların 20 TL barajını açacağını savunarak tarih paylaştı.Amerika'da enflasyonun düşmesine yönelik yapılan hamlelerin ardından dolar da 18 TL'ye merpen dayadı.

Selçuk Geçer, doların gidişatına yönelik çok kritik analizlerde bulundu.

Milli Gazete'nin haberine göre Geçer doların 21 TL seviyelerini görebileceğini işaret ederken, ünlü ekonomist şöyle konuştu:

"5 Nisan 1994 yılındaki hatalı politikaları daha hatalı yapıyoruz. Herkesin dolar ve dövize eğilimi artıyor. Yabancı sermaye Türkiye'den çıkmaya devam ediyor. Para çıkışı hızlanacak. Daha kritik bir süreçten geçiyoruz. Dış ticaret açığı turizmle kapatılmaya çalışıyor. Cari açık yıl sonuna doğru 70 milyar doların üzerinde bir açıkla karşılaşacağız. 1994 dönemindeki kırılma olursa 5 katlara kadar çıkar dolar. Bu kafa devam ederse bedeli ağır olur. Bu da doları 60-70 seviyelerine çıkartır. Ekonominin gerçekleriyle yüzleşmeleri gerek."

"Dolar 20 TL yi aşacak" diyen Selçuk Geçer tarih paylaştı!

"DOLAR EYLÜL SONUNDA 21 SEVİYELERİNDE"

Ünlü ekonomist Geçer, sözlerine şöyle devam etti:

 "Dar bir bantta devam eden bir dolar kuru var. Bu bir süre devam edecek. Bu baskılanan kurda patlama olacak. Aşağı yönde bir sarkma olur mu? Olmaz. Kısa vadeli borç 182 milyar doların üzerinde. Yarısı bankalara ait. Dolayısıyla bu parayı kısa vadede bulacakları mı? 6 buçuk milyar dolar IMF'den alındı mı alınmadı mı? Bu önemli. Nerde 128 milyar dolarları harcadığımız günler. Şimdi sağdan solan ucuz kredi bulup harcıyoruz. Her yüzde birimden 71'lik kısmı döviz olmuş."
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön