24 / 05 / 2022

Dumankaya, Fortune Dergisi'nin 500'lük listesine girdi!

Dumankaya, Fortune Dergisi'nin 500'lük listesine girdi!

Dumankaya, Fortune 500 Türkiye Listesi´nde 500 şirketi arasında yerini aldıCapital Dergisi´nin yayınladığı Türkiye´nin En Büyük 500 Şirketi Araştırması´ndan sonra Dumankaya, Fortune Dergisi´nin yayınladığı Fortune 500 Türkiye Listesi´nde de yer alarak Türkiye´nin en büyük 500 şirketi arasında yerini aldı.

İstanbul, 24.08.2010 - ABD'de yayımlanan ve dünyanın en itibarlı iş dergisi olan Fortune, 1955 yılından bu yana "Fortune 500" markasıyla dünyanın en büyük şirketlerini açıklıyor. Türkiye´de de 2007 yılından bu yana düzenli olarak hazırlanan Fortune 500 Türkiye´nin Temmuz 2010´da açıklanan 2009 sonuçlarına göre Dumankaya İnşaat Türkiye´nin en büyük 500 şirketi arasında yer alıyor.

Fortune 500 Türkiye sonuçlarını değerlendiren Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya, ABD´de yıllardan beri yapılan ve dünyanın en prestijli araştırmalarının başında gösterilen Fortune 500´ün Türkiye ayağında yer almak bizler için mutluluk verici. Fortune 500 Türkiye gibi bilgi paylaşımını kabul eden ve şeffaflığı, kurumsal yönetim ilkelerinden biri olarak benimseyen şirketlerin yer aldığı bir çalışmada yer almak ve onlardan biri olmanın bizler için önemli bir gösterge olduğunu düşünüyorum. Bundan 47 yıl önce temelleri atılan şirketimiz bugün Türkiye´nin önde gelen firmalarından birisi olarak yoluna devam ediyor. 2009´da küresel ekonomik kriz olmasına rağmen ciro hedeflerimizi yakalamanın ötesinde arttırmayı başardık. Herkesin var olanı korumaya sarıldığı bir dönemde Dumankaya olarak yüzde 25-30 arasında ciro artışı hedefleyerek istikrarlı büyümemizi sürdürmek istiyoruz. Bu büyüme ile birlikte Türkiye´nin en büyük şirketleri arasındaki yerimizi daha da ileriye taşıyarak sektördeki yerimizi perçinlemek ve sürdürülebilir büyümemizi devam ettirmek istiyoruz" dedi.
Ağustos 2009´da Capital Dergisi tarafından yayınlanan Türkiye´nin En Büyük 500 Şirketi 2009 Araştırması´nda 491. sıradan listeye giriş yapan Dumankaya İnşaat, Temmuz 2010´da Fortune Dergisi´de yayınlanan Fortune 500 Türkiye listesinde de 491.sırada yer alma başarısını gösterdi.

Dumankaya İnşaat

1963 yılında İbrahim ve Halit Dumankaya kardeşler tarafından kurulan ve `´Kente kimlik katan yaşam alanları kazandırmak´´ misyonuyla yola çıkan Dumankaya Grubu bugün başta inşaat sektörü olmak üzere yapı malzemeleri pazarlamasından otomotive, sigortacılıktan PVC kapı ve pencere sistemleri üretimine pek çok alanda hizmetler veren bir şirketler topluluğuna dönüşmüştür.

Yarım asırlık tecrübesiyle güçlü işbirlikleri, nitelikli insan kaynağı ve yenilikçi yaklaşımıyla olağanüstü projelere imza atan Dumankaya İnşaat, Türkiye´nin en çok tercih edilen 5 yaşam alanı geliştirici şirketinden birisi olma özelliğinin sorumluluğuyla kalitesinden asla ödün vermiyor.
---
Dumankaya ikinci kez ilk 500'e girdi

Capital Dergisi´nin yayınladığı Türkiye´nin En Büyük 500 Şirketi Araştırması´ndan sonra Dumankaya, Fortune Dergisi´nin Fortune 500 Türkiye Listesi´nde de yer alarak Türkiye´nin en büyük 500 şirketi arasında yer aldı.
ABD'de yayımlanan ve dünyanın tanıdığı iş dünyasının tanıdığı dergi ler arasında yer alan Fortune, Türkiye´nin Temmuz 2010´da açıklanan 2009 sonuçların ı açıkladı. Dumankaya İnşaat bu listede yer alarak Türkiye´nin en büyük 500 şirketi arasında bulunduğunu belgeledi.

Fortune 500 Türkiye sonuçlarını değerlendiren Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya yaptığı açıklamada ABD´de yıllardan beri yapılan yayınlanan listenin Türkiye ayağında yer almanın mutluluk verici olduğun belirterek, "Fortune 500 Türkiye gibi bilgi paylaşımını kabul eden ve şeffaflığı, kurumsal yönetim ilkelerinden biri olarak benimseyen şirketlerin yer aldığı bir çalışmada yer almak ve onlardan biri olmanın bizler için önemli bir gösterge olduğunu düşünüyorum. Bundan 47 yıl önce temelleri atılan şirketimiz bugün Türkiye´nin önde gelen firmalarından birisi olarak yoluna devam ediyor. 2009´da küresel ekonomik kriz olmasına rağmen ciro hedeflerimizi yakalaman ın ötesinde arttırmayı başardık" dedi.

Herkesin var olanı korumaya sarıldığı bir dönemde Dumankaya olarak yüzde 2530 arasında ciro artışı hedefle diklerini altını çizen Dumankaya, "İstikrarlı büyümemizi sürdürmek istiyoruz. Bu büyüme ile birlikte Türkiye´nin en büyük şirketleri arasındaki yerimizi daha da ileriye taşıyarak sektördeki yerimizi perçinle yeceğiz" d iye konuştu.
Ağustos 2009´da Capital Dergisi tarafından yayınlanan Türkiye´nin En Büyük 500 Şirketi 2009 Araştırması´nda 491. sıradan listeye giriş yapan Dumankaya İnşaat, Temmuz 2010´da Fortune Dergisi´de yayınlanan Fortune 500 Türkiye listesinde de 491.sırada yer alma başarısını gösterdi.
Emlakkulisi