29 / 09 / 2022

Dünya Çelik Yapılar Haftası 21 Eylül'de kutlanacak!

Dünya Çelik Yapılar Haftası 21 Eylül'de kutlanacak!

Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECSS), Dünya Çelik Yapılar Haftası´nı  2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul´da kutlayacak21-24 Eylül tarihlerinde Taksim The Marmara Oteli´nde gerçekleştirilecek etkinliklere ünlü italyan mimar Zoppini de katılacak. Etkinlik sonunda "ECCS´in İlk Kadın Başkanı" üvanını da taşıyan Başkanı Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, bir yıldır sürdürdüğü görevi devredecek.

Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) ve Türk Yapısal Çelik Derneği´nin (TUCSA) birlikte düzenlediği Sergi-Sempozyum-ECCS Çelik Köprü Yarışması-Yapısal Çelik Günü-ECCS Toplantıları ekinliklerinden oluşan "Çelik Yapılar Haftası  2010 İstanbul" dolayısıyla dünyanın çelik devleri 20-24 Eylül 2010´da İstanbul´da buluşuyor.

Dünyaca ünlü İtalyan Mimar Alessandro Zoppini´nin 20 Eylül´deki Sergi Açılış Kokteyli  ile başlayacak etkinlikler, 21 ve 23 Eylül´de Taksim The Marmara Oteli Balo Salonu´nda gerçekleşecek "Çelik Yapılar: Kültür ve Sürdürülebilirlik 2010" Uluslararası Sempozyumu bildiri sunumlarıyla devam edecek. 22 Eylül´de bildiri sunumlarının ardından Avrupa Çelik Köprü Yarışması´nda dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri verilecek. Katılımcılar için akşam Esma Sultan Yalısı´nda "Gala Yemeği" düzenlenecek.

23 Eylül 2010 Perşembe günü öğlene kadar sürecek Sempozyumun sonrasında Türk Yapısal Çelik Derneği´nin geleneksel etkinliği 11. Yapısal Çelik Günü başlayacak. Dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen sempozyum katılımcılarının yanı sıra Avrupa Yapısal Çelik Birliği Üyesi ülke temsilcilerini de buluşturacak 11. Yapısal Çelik Günü´nde, Türkiye´den seçkin çelik yapı projeleri sunumlarının yanında, dernek üyesi kuruluşlar tarafından açılacak standlar da yer alacak. Sektörün panoramasının gündeme taşınacağı "Türkiye ve Komşu Ülkelerde Çelik Yapılar İçin Fırsatlar" konulu Forum ile sonlanacak 11. Yapısal Çelik Günü akşamında  ise The Marmara Otel Panorama Salonu´nda Avrupa Yapısal Çelik Birliği´nden gelen konuklarla birlikte "Başkan ve Yöneticiler Akşam Yemeği" gerçekleştirilecek.

24 Eylül,  etkinliklerin son günü, Avrupa Yapısal Çelik Birliği - ECCS Genel Kurulu İstanbul´da toplanacak. 2009-2010 yılı ECCS Dönem Başkanlığı´nı yürüten Türk Yapısal Çelik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI, bu toplantılar sonunda Dönem Başkanlığı´nı Almanya´ya devredecek.

Sempozyum Bilim Kurulu Çalışıyor
2010 yılı Avrupa Kültür Başkenti İstanbul´a yakışır bir etkinlik gerçekleştirmek istediklerini açıklayan Türk Yapısal Çelik Birliği yetkilileri, sempozyum süresince sunulacak 80 bildirinin Sempozyum Bilim Kurulu tarafından değerlendirildiğini açıkladı.

Alman "Steel Construction Design and Research" Dergisi´nden sempozyum özel sayısı
Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) Başkanı Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI´nın girişimleri ile Almanya´da 3 ayda bir yayımlanan "Steel Construction - Design and Research" Dergisi 21-23 Eylül 2010 tarihlerinde İstanbul´da yapılacak sempozyum için özel sayı çıkarma kararı aldı. Eylül ayı sayısında sempozyumun 8 sunumunu sayfalarına taşıyacak  derginin bu sayısının Editörler Kurulu; Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, Prof. Dr. Luis da Silva ve Prof. Dr. Milan Veljkovic, Prof. Dr. Harun Batırbaygil ve Prof. Dr. Cavidan Yorgun´dan oluşuyor.

Davetli Konuşmacılar
"Çelik Yapılar Haftası  2010 İstanbul" `un davetli konuşmacıları; İtalyan mimar Alessandro Zoppini, Mimar Abbes TAHIR, Prof. Dr. Jean Baptiste Schleich ve ECCS´in geçmiş dönem Başkanı Allan Collins.


"Çelik Yapılar Haftası 2010 İstanbul"  Sponsorları

Etkinliğin Ana Sponsoru: Astadi-Gülermak Ortaklığı. Platin Sponsorluklar: KARDEMİR, TOSYALI-TOSCELIK. Altın Sponsorluklar: ArcelorMittal, As Kaynak Sanayi, Borusan Mannesmann Boru Sanayi, Çimtaş Çelik İmalat ve Montaj Sanayi. Gümüş Sponsorluklar: Akkon Çelik, ArcelorMittal Rozak Demir Profil Sanayi, TML İnşaat Bronz Sponsorluklar: Corus Çelik, İMMİB (İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri), Kanat Boya Sanayi Temel Sponsorluklar: Altınyaldız Uzay Sistem Konstrüksiyon Sanayi, Berdan Cıvata Sanayi, Çelik & Çelik İnşaat Sanayi, Doralp Teknolojik Montaj Sanayi, Hempel Türkiye, Jotun Boya Sanayi, PEDDINGHAUS, Promer Mühendislik, Temsan Yapı ve Makine Sanayi, Yapı Merkezi
Geri Dön