Dünya'nın en pahalı otopark ücretleri Avrupa'da!

Dünya'nın en pahalı otopark ücretleri Avrupa'da! Dünya'nın en pahalı otopark ücretleri Avrupa'da!

Colliers International 'ın yıllık otopark ücretleri araştırmasına göre Londra şehir merkezi ve West End dünya üzerinde otomobilinizi park edebileceğiniz en pahalı yerlerAylık otopark ücretleri şehir merkezinde ortalama 1,083, West End'de ise 1,014 Dolar. Bu rakamlar listenin 25. sırasında yer alan Atina'nın ayda ortalama 388 Dolarlık otopark ücretinden %161 daha yüksek.    
 
Avrupa'da ilk 25'e giren diğer şehirler: Zürih (822$); Roma (744$); Cenevre (705$); Oslo (612$); Amsterdam (587$); Viyana (575$); Kopenhag (567$); Stokholm (546$); Milano (518$); Birmingham (496$); Manchester (429$); ve Moskova (421$).

Almanya, Fransa ve İspanya, Batı Avrupa geneline göre makul otopark ücretleri uyguluyor. Doğu Avrupa'daki çoğu ülkenin otopark ücretleri 200 Dolar'ın altında: Sofya (184$); Varşova (153$); Tiran (144$); Zagrep ve Bükreş (144$).

Ortadoğu'dan Dubai ve Abu Dhabi 4,08 Dolar ile en uygun otopark ücretlerine sahip şehirler.

Colliers International'ın Amerika Birleşik Devletleri baş ekonomi danışmanı Ross Moore, “Bu yılki otopark ücretleri araştırması düzelmekte olan ekonomiyi ve ofis kiralama piyasasındaki gelişmeleri yansıtıyor ” diyor. Ve, “Bu gelişmelere rağmen, otopark ücretlendirmelerindeki yetkili merci halen operatörler ” diye ekliyor.

Colliers International, ticari gayrimenkul piyasasının önde gelen şirketi olarak, başta perakende, sanayi ve hizmet sektörleri olmak üzere, gayrimenkul piyasasının her alanında araştırma yapmaktadır. Colliers, bu konulara ek olarak gayrimenkul piyasasını etkileyen farklı konularda da düzenli raporlar hazırlamakta ve sunmaktadır.

2011 Otopark Ücretleri Araştırması, Haziran 2011'de toplanan verileri yansıtmaktadır. Bu verilere her türlü vergi dahildir. Toplanan tüm veriler Colliers International, şirket sahipleri, operatörler ve üçüncü partilerden tedarik edilmiştir. Tüm rakamlar dolar bazındadır.