Düzce'deki prefabrik evlere tahliye!

Düzce'deki prefabrik evlere tahliye!

Marmara Depremi'nin üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen Düzce'deki prefabrik evlerde yaşamlarını sürdüren ve "maddi durumu iyi olan aileler" Düzce Valiliğin aldığı kararla tahliye edildiDüzce'nin Kiremitocağı mahallesindeki prefabrik evlerde yaşayan 120 kişi içersinde, maddi durumu iyi olduğu belirlenen ve ayrı prefabriklerde yaşayan Fatih Ardahan, İrfan Ardahan ve Arzu Ardahan'ın evlerini boşaltmaya giden ekipler, Fatih Ardahan'ın direnişiyle karşılaştı. Fatih Ardahan, evden çıkmayacağını belirterek "Vali Yardımcısı Ramazan Şahin'in kendi çıkarı için bu boşaltma kararını aldığını" ileri sürdü. Zabıta ekipleri ve 30 polisin yer aldığı tahliye işlemi sırasında uzun uğraşlar sonucu Fatih Ardahan ikna edildi ve prefabrik ev boşaltılmaya başlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Yardımcısı Ramazan Şahin ise daha önce bir kaç kez durumu iyi olan vatandaşlara resmi yazı gönderdiklerini fakat Fatih Ardahan'ın bu yazıyı dikkate almayarak evini boşaltmadığını ifade etti. Fatih Ardahan'ın birkaç kez kendilerinden süre istediğini, bu sürelerin sonunda da evi boşaltmadığını vurgulayan Şahin, prefabrik evleri daha önce boşaltan vatandaşlara haksızlık olmaması için tahliyenin gerçekleştirildiğini kaydetti.

Ardahan ailesine bizzat ev bulduğunu ve bir yıl kira almayacağını söylediğini söyleyen Şahin, tutulan evi beğenmeyen Fatih Ardahan için başka yapacakları bir şeyin olmadığını, prefabrikleri mecburen boşaltılması gerektiğini sözlerine ekledi. Şahin Boşaltılan prefabriklerin Bayındırlık İl Müdürlüğünce kaldırılarak
satışa çıkarılacağını da sözlerine ekledi.
AA