Ege-Koop genel kurulunu yaptı

Ege-Koop genel kurulunu yaptıEgekent Konut Üretim Yapı Kooperatifleri Birliği (Ege-Koop) Genel Başkanı Hüseyin Aslan, önceki yıl 27 milyon YTL olan yatırım hacmini 2007 yılında 103 milyon YTL'ye çıkardıklarını söyledi.
Ege-Koop 24. Olağan Genel Kurulu,  İzmir  Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda başladı. Genel kurulun açılış bölümüne CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis Başkanı Necip Kalkan katıldı.


Hüseyin Aslan, açılışta yaptığı konuşmada, Ege-Koop'un sağlam öngörüsüyle ekonomik krizden ve belirsizlikten başarıyla çıkma becerisi gösterdiğini söyledi.


Ege-Koop'un 23 yılda 22 bin modern konut oluşturduğunu belirten Aslan, "Başarımızın en önemli göstergesi, önceki yıl 27 milyon YTL olan yatırım hacmimizi geçen yıl 103 milyon YTL'ye çıkarmış olmamızdır. Bunun takdirini herkesin sağduyusuna bırakıyorum" dedi.


Ege-Koop'un 2007'de 2 binden fazla kişiye istihdam olanağı yarattığını, irili ufaklı yüzlerce firmaya ve yükleniciye iş imkanı sağladığını anlatan Aslan, en belirgin özelliklerinden birinin kaliteyi ucuza mal etmek olduğunu kaydetti.


Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) son yıllarda sosyal hedefinden ve felsefesinden uzaklaştığını iddia eden Aslan, mortgage sisteminin de konut sorununa çözüm getirmekten uzak olduğunu savundu.


CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam da Ege-Koop'un sadece konut değil, çağdaş yaşam yaratma yönünde çalışan önemli bir sivil toplum örgütü olduğunu ve bu tür kuruluşların artmasını dilediğini söyledi.


Olağan Genel Kurulun ikinci bölümünde yönetim kurulu çalışma raporu, denetim kurulu raporu, bilanço ve gelir gider hesapları görüşülecek ve kooperatifin yönetim kurulu ile denetim kurulu üyeleri belirlenecek.