27 / 03 / 2023

Ekonomik güven endeksi ekim ayı verileri açıklandı!

Ekonomik güven endeksi ekim ayı verileri açıklandı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından, ekim ayına ilişkin ekonomik güven endeksi verileri açıklandı.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından her ay düzenli olarak açıklanan ekonomik güven endeksi ekim ayı verileri açıklandı. Buna göre, ekonomik güven endeksi eylül ayında 102,4 iken ekim ayında yüzde 1 azalarak 101,4 değerine düştü.

Sputniknews'de yer alan habere göre; Ekonomik güven endeksindeki düşüş, tüketici ve reel sektör (imalat sanayi) güven endekslerindeki düşüşten kaynaklandı.

 Ekonomik güven endeksi ekim ayı verileri açıklandı!

Reel kesim güven endeksi Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 1,8 azalarak 111,3 oldu. Hizmet sektörü güven endeksi yüzde 2,1 artarak 120,3'e, perakende ticaret güven endeksi yüzde 4,8 artarak 121,1'e, inşaat sektörü güven endeksi yüzde 1 artarak 92,7'ye yükseldi.Tüketici güven endeksi ise yüzde 3,6 azalarak 76,8'e geriledi.

Ekonomik güven 41 ayın zirvesine ulaştı!

Ekonomik güven endeksi yüzde 0.7 arttı!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön