Elazığ'da hasarlı binalar yıkılıyor!

Elazığ'da hasarlı binalar yıkılıyor!

24 Ocak 2020'de Elazığ'da meydana gelen deprem nedeniyle ağır hasar alan binaların yıkım işlemleri devam ediyor.


Geçtiğimiz yıl Elazığ'da meydana gelen depremin ardından kent genelinde hasarlı binaların yıkım işlemleri devam ediyor. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Rızaiye Mahallesi'nde yer alan hasarlı binaların yıkım işlemleri devam ediyor.

Rızaiye Mahallesi'nde esnaflık ve amatör müzisyenlik yapan Cihan, mahalle sakinlerinin isteği üzerine ağır hasarlı bir binanın yıkımı esnasında klarnetiyle Elazığ yöresine ait duygusal bir ezgi çaldı.

Elazığ

Yıkım sonrasında açıklama yapan Cihan, birkaç gün önce mahalledeki ağır hasarlı bir banının yıkımı esnasında bölge sakinlerinin yıkım anına klarnetiyle eşlik etmesini istediklerini belirtti.

İnsanların "emektar evlerinin" yıkılmasından dolayı hem hüzünlendiklerini hem de kentsel dönüşüm kapsamında yeni bir eve kavuşacakları için mutluluk yaşadıklarını ifade eden Cihan, onları kırmamak için bu tekliflerini kabul ettiğini dile getirdi.

Elazığ

Cihan, "Yıkım esnasında arkadan duygusal müzik çalmamı istediler. Ben de isteklerini kırmadım, çaldım ve sosyal medyada paylaşıldı, büyük bir beğeni geldi" dedi.

Elazığlı depremzedelerden kentsel dönüşüm açıklaması!