Emlak Konut, Galatasaray ile yollarını ayırıyor!

Emlak Konut, Galatasaray ile yollarını ayırıyor! Emlak Konut, Galatasaray ile yollarını ayırıyor!

Emlak Konut, Galatasaray ile yollarını ayırıyor. Galatasaray Spor Kulübü imzalanan protokollere uymadığı için arsalara proje yapılmayacak...Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Galatasaray Spor Kulübü ile yaptığı iş birliğini bitirme kararı aldı. Sabah'tan Seda Tabak'ın haberine göre; Emlak Konut GYO, Galatasaray yönetiminin Florya'daki yükümlülüklerini yerine getirmediğinden Riva ve Florya arazilerini kapsayan protokolü feshetmek için çalışmalara başladı.

Söz konusu arsaların, Galatasaray ile imzalanan protokollere göre en geç 2017 yılının Aralık ayında Emlak Konut'a teslim edilmesi gerekirken, G.Saray'ın kamp ve antrenman tesislerinin bulunduğu Florya arsası Emlak Konut'a bu güne kadar teslim edilmedi.

29 Haziran 2016 tarihinde yapılan anlaşma gereği Florya ve Beykoz Riva'da yer alan arsalara proje yapılması planlanıyordu.

Galatasaray 63 bin 230 metrekarelik arazide gerçekleştirilecek Florya projesinden taahhüt edilen 832 milyon 500 bin liranın yüzde 28,57'si (237 milyon 845 bin lira), Riva projesinden ise 952 milyon liranın yüzde 80'ini (761 milyon 600 bin lira) kazanacaktı.

 

Mustafa Cengiz: Riva ve Florya'da beklentiler umduğumuz gibi olmadı!

Emlak Konut'tan Galatasaray açıklaması: Protokollerin feshi süreci başladı!

Galatasaray’da Florya arazisi bilmecesi!

Dursun Özbek: Galatasaray Riva ile Florya projesi zorda!

Galatasaray Florya projesi geliştirilecek, Riva projesi revize edilecek!