Galatasaray’da Florya arazisi bilmecesi!

Galatasaray’da Florya arazisi bilmecesi! Galatasaray’da Florya arazisi bilmecesi!

Geçen sene 12 Nisan’da Metin Oktay Tesisleri’nin arazisinin ihalesini gerçekleştiren Emlak Konut, Terra Gayrimenkul’e aylık kira rayiç bedel raporu hazırlattı. Yönetime henüz iletilmeyen rapora göre tesislerin taşınma süresi boyunca geçen her ay için kulübün kasasından 383 bin TL çıkacak.Galatasaray yönetimi ve camiası, hesapta olmayan bir krizle karşı karşıya kaldı. Sözcü Skor'da yer alan habere göre, Metin Oktay Tesisleri'nin taşınması konusunda büyük sıkıntılar yaşanıyor. Geçen sene 12 Nisan'da Emlak Konut tarafından yapılan, 2 milyar 250 milyon liralık teklifle Öz Er-Ka İnşaat'ın kazandığı ihale sonrası sarı-kırmızılı yönetime verilen ‘termin' süresinin üzerinden 3 aylık bir zaman geçti. Taşınma süresinin uzaması ve Kemerburgaz arazisinde inşaat ile ilgili olarak bir hazırlığın başlamaması Emlak Konut'ta da rahatsızlığa yol açtı.

KEMERBURGAZ'DA DURUM

Galatasaray yönetiminin Kemerburgaz için henüz bir hamlede bulunmamasının üzerine Emlak Konut'un, Metin Oktay Tesisleri'nin de içinde yer aldığı arazi ile ilgili Terra Gayrimenkul adlı şirkete hazırlattığı aylık kira rayiç bedel raporu, kafaları karıştırdı. Sarı kırmızılı yönetimine henüz iletilmeyen rapora göre taşınma süresi boyunca geçen her ay, sarı-kırmızılı kulübün kasasından 383 bin TL çıkması demek. Florya'dan Kemerburgaz'a taşınmanın önündeki en büyük engel olan mandıra ve taş ocağı tesislerinin ruhsatları da resmen iptal edildi.

EKSTRA BÜTÇE TALEBİ

İstediği anda Kemerburgaz'daki iki firmanın tahliyesini gerçekleştirebilecek Galatasaray yönetiminin Emlak Konut'un 20 milyon lira taşınma avansı teklifini yetersiz meblağ olarak değerlendirerek kabul etmediği ve bu rakamın arttırılmasını talep ettiği belirtildi. Mustafa Cengiz ve yönetimi, arazinin konumundan dolayı önerilen 20 milyon liranın, hafriyat maliyetini bile karşılamayacağını belirtiryor. Florya Metin Oktay Tesisleri'nin taşınması için ihtiyaç duyulan rakamın 150 milyon lira olduğu belirtiliyor.

KULÜBÜ NE BEKLİYOR?

Galatasaray yönetimi, sözleşme içeriğinde kira ödemek gibi bir zorunluluğun bulunmadığını savunsa da Emlak Konut'un hazırlattığı rapor sonrası 383 bin TL kira talebiyle karşı karşıya kalabilir. Yeni kira sözleşmesi veya tahliye, Cimbom'un önündeki diğer seçenekler.

Galatasaray Florya arsasının imar planı askıda!

Galatasaray Florya projesinde imzalar atıldı!

Galatasaray Florya arazisinden gelir beklentisi 55 milyon dolar!