Galatasaray'da Florya karmaşası!

Galatasaray'da Florya karmaşası! Galatasaray'da Florya karmaşası!

Galatasaray'da Florya ve Riva arazileri için yeniden yapılan anlaşma tartışmalara yol açtı. GS'nin eski başkanı Dursun Özbek, Mustafa Cengiz'in yaptığı anlaşma ile kulübü zarara uğrattığını söyledi...


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na (GYO) 120 milyon liranın geri ödenerek alınacağı Florya arazisiyle ilgili Galatasaray’ı (GS) zor duruma sokacak bir tapu kaydı ortaya çıktı.

Fotospor'da yer alan habere göre; Çıkarılan tapuda, Galatasaray’ın Florya tesislerinin üzerinde bulunduğu alan tarla olarak görünüyor. Daha önce spor alanı olarak görünen alanın tapuya bu kez tarla olarak geçmesi, sarı-kırmızılı kulübün tesislerin bir kısmını terk etmek zorunda kalması anlamına geliyor.

GS şimdi ise Florya için imar hakkı almak zorunda. Daha önce Florya’ya ödenen evrimsel hakkı da sarı-kırmızılıların elinden alındı. Florya için Galatasaray yönetimi 3.5 milyon liralık antrenman sahası kirasının yanı sıra bir de arazi için ekstra 3.5 milyon lira daha kira ödemek zorunda kaldı.

Dursun Özbek'e göre; Mustafa Cengiz, Galatasaray'ı zarara uğrattı

Emlak Konut GYO ile Riva ve Florya arazileri için anlaşma yapan Dursun Özbek, Mustafa Cengiz yönetiminin idman sahalarının Kemerburgaz’a taşımaması sebebi ile GS'nin zarar gördüğünü düşünüyor. Galatasaray’ın tesislerinin üzerinde bulunduğu arazinin spor alanından çıkarılıp, tarla statüsüne sokulmasının Mustafa Cengiz yönetiminin beceriksizliği olarak değerlendiren eski başkan Dursun Özbek, "O arazi Emlak Konut’la anlaşma devam etmiş olsaydı 22 bin metrekare üzerinden işlem görecekti. Şimdi imar hakkı almamız gerektiği için elimizde 12 bin metrekarelik bir alan kalacak. Bu anlaşma kabul edilemez" diye konuştu. 

Galatasaray Florya arazisinin tapusunu aldı!

Galatasaray ile Emlak Konut arasında yeni anlaşma!