16 / 08 / 2022

Galatasaray Florya arazisinin tapusunu aldı!

Galatasaray Florya arazisinin tapusunu aldı!

Emlak Konut GYO ve Galatasaray Kulübü yeniden anlaştı. Sarı-kırmızılılar Florya arazisinin tapusunu resmi olarak aldı.Emlak Konut GYO ile yeniden anlaşan Galatasaray Kulübü, Florya arazisinin tapusunu resmi olarak aldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Sarı-kırmızılı kulüp tarafından yapılan açıklamada, Bakırköy Kaymakamlığında yer alan Tapu Müdürlüğünde düzenlenen tapu devir teslim törenine başkan Mustafa Cengiz, başkan yardımcısı Yusuf Günay ve Galatasaray Gayrimenkul AŞ Genel Müdürü Mehmet Akif Şener ile Tapu Müdürlüğü yetkilileri katıldı. Atılan imzaların ardından Galatasaray'ın Florya arazisinin tapusu Mustafa Cengiz'e verildi.

Cengiz ve Günay, tapunun alınması sonrasında GS TV'ye açıklamalar yaptı.

Florya arazisinin tapusunu yeniden aldıkları için mutlu olduklarını belirten Cengiz, "Çok duyguluyum. İnsanın mabedi, evi, yuvası. Bu yuvada sizin ne yapacağınızı bilmemek, 2016 yılından bu yana 3 yıllık bir süreç... Bu süreçte çimleri, tribünleri yenileyemedik. Teknik heyetimiz de futbolcularımız da huzursuzdu. Bir şeyler yapamıyorduk her an taşınacak gibiydik. Altyapıdaki ve şu anda mevcut profesyonel düzeydeki teknik ekibimiz, oyuncular, görevliler ve Galatasaray camiası mutlu olacak. Kemerburgaz'ı da aynı şekilde ileride en iyi hale getireceğiz. Futbolda 7 branşın 5'inde şampiyon olduk geçen yıl. Bunları devam ettireceğiz. Bize arazi ve alan gerek." diye konuştu.

Günay ise kulüp açısından tarihi bir gün yaşadıklarını söyleyerek "Galatasaray ailesi yuvasına kavuştu. Sayın Başkanımızın liderliğinde yönetimimiz bu konuda çok çaba sarf etti. Şu an yuvamıza kavuşmuş olduk. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun." açıklamasında bulundu.

Galatasaray ile Emlak Konut arasında yeni anlaşma!