Emlak Konut GYO'nun ikincil halka arzı ileri bir tarihe ertelendi!

Emlak Konut GYO'nun ikincil halka arzı ileri bir tarihe ertelendi! Emlak Konut GYO'nun ikincil halka arzı ileri bir tarihe ertelendi!

Emlak Konut GYO'nun 5-6-7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen talep toplama süreci, ulusal piyasalarda yaşanan dalgalanmalar sebebiyle ileri bir tarihe ertelendi...
Emlak Konut GYO A.Ş'nin yaptığı açıklama şu şekildedir:


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin (Emlak Konut) 5-6-7 Haziran 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen talep toplama sürecinde ulusal piyasalarda yaşanan dalgalanmalar nedeniyle Yurtdışı Konsorsiyum Lideri ve Yurtiçi Konsorsiyum Lideri ile yapılan değerlendirmeler sonucunda, Emlak Konut ikincil halka arzının konjonktürün daha uygun olacağı bir tarihte yapılmak üzere geri çekilmesine karar verilmiştir.


Yurtiçi Bireysel Yatırımcılar'ın talep bedellerine ait tutarları bu duyuruyu takip eden ilk iş günü Konsorsiyum Üyeleri tarafından talepte bulunan yatırımcılara iade edilecektir. 


Halka arz sürecinde katkıları için Sermaye Piyasası Kurulu'na, Borsa İstanbul A.Ş.'ye, Yurtiçi ve Yurtdışı Konsorsiyum Liderleri ile Konsorsiyum Üyelerine ve yatırımcılarımıza teşekkür ederiz.


Saygılarımızla, 


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.