Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin ilk taksitlerinin ödeme süresi 2 Haziran’da sona erecek!

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin ilk taksitlerinin ödeme süresi 2 Haziran’da sona erecek!Selçuklu Belediyesi'nin yaptığı açıklamada Emlak ve Çevre Temizlik Vergisinin Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere 2 taksitte ödendiği ve vatandaşların ödemelerini hızlı ve zaman kaybetmeden internet bankacılığı ve ATM’lerden de yapabilecekleri hatırlatıl


Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’nin ilk taksitlerinin ödeme süresi 2 Haziran’da sona eriyor. Selçuklu Belediyesi tarafından vatandaşların ödemelerini hızlı ve zaman kaybetmeden internet bankacılığı ve ATM’lerden de yapabilecekleri hatırlatıldı.


Konya Merkez Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisinin Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere 2 taksitte ödendiği hatırlatılarak; “Mükelleflerimiz 2 Haziran 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar emlak vergisinin ilk taksitini, TC kimlik numarası veya mükellef sicil numarası ile Selçuklu Belediyesi hizmet binası veznelerine, Konya Büyükşehir Belediyesi Koski Binası’nda bulunan Selçuklu Belediyesi veznelerine nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirler. Ayrıca vatandaşlar kredi kartı ile yapılan işlemlerde isterlerse anlaşmalı bankaların kartlarına 6 taksite kadar ödeme imkanından faydalanabilirler. Ayrıca Türkiye’nin her yerindeki postanelerden 474142 nolu posta çeki hesabına mükellef sicil numarası ve T.C kimlik numarası eklenerek ödeme yapılabileceği gibi, isteyen mükelleflerimiz e-belediyecilik uygulaması kapsamında internet üzerinden www.selcuklu.bel.tr web adresinden de kredi kartı veya banka kartı ile de ödeyebilirler. Ayrıca internet üzerinden yapılan ödemelerde Halkbank Paraf kredi kartına 6 taksit imkanı bulunuyor. ” denildi.ATM ve İnternetten Vergi Ödeme Kolaylığı

Vergi ödemeleri için ATM ve İnternet bankacılığı uygulamasıyla mükelleflere kolaylıklar sağlandığına dikkat çekilen açıklamada, Halk Bankası, Ziraat Bankası ATM ve internet bankacılığı sisteminden de mükellef sicil numarası ile vergi ödenebileceği belirtildi. Sunulan hizmetlerle vatandaşların zaman kaybetmeden, hızlı bir şekilde ödeme yaptığı belirtilerek; “Geçmiş dönemlerde veznelerde oluşan uzun ödeme kuyrukları da artık oluşmuyor ”denildi. Açıklamada, mükelleflerimizin gecikme zammına maruz kalmamaları için belirtilen süre içinde vergilerini ödemeleri menfaatlerine olacaktır. Ödeme süresi içinde ödenmeyen vergiler için 6183 sayılı kanun gereğince gecikme zammı uygulanacak.” denildi.

Selçuklu Belediyesi vezneleri 31 Mayıs Cumartesi ve 1 Haziran Pazar günleri de vatandaşların vergilerini ödeyebilmeleri amacıyla hizmet verecek.


E-Haber