18 / 08 / 2022

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Temmuz emekli zam oranı belli oldu mu?

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Temmuz emekli zam oranı belli oldu mu?

Temmuz ayı yaklaşırken, gözler emekli maaşlarına yapılacak zamma çevrildi. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Temmuzda emekli maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu mu? İşte detaylar...Milyonlarca Bağ-Kur ve SSK emeklisi olan milyonlarca vatandaşın gözü emeklilere yapılacak Temmuz zammında. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan açıklamaya göre; mayıs enflasyon oranı yüzde 2,98 artışla yüzde 73,50 olurken, 5 aylık enflasyon oranı ise yüzde 35,64 olarak hesaplandı.

6 aylık enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla beraber memur zammına uygulanacak zam oranı netleşecek. AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açıklamaları yüzde 40 oranını işaret etti.

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Temmuz emekli zam oranı belli oldu mu?

Peki en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Temmuzda emekli maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu mu?Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.