Enka İnşaat hisse geri alımı yapacak!

Enka İnşaat hisse geri alımı yapacak!Enka İnşaat, yeni bir pay geri alım kararı aldığını Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda açıkladı. Enka İnşaat, 16 Ocak seansını yüzde 0,89 yükselişle 5,68 TL'den günü tamamlamıştı.Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre;  Enka İnşaat Yönetim Kurulu tarafından şirketin genel müdürü yardımcısına geri alım işlemleri için yetki verilirken 4,6 milyon adede kadar hisse için en fazla 50 milyon TL fon ayrılacağı bildisi açıklandı. 

 

Enka İnşaat'tan KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
Yönetim Kurulu, T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu'nun 25.07.2016 tarihli açıklaması doğrultusunda, küçük hissedarların menfaatlerinin korunması amacıyla Kurulun ikinci bir duyurusuna kadar uygulanmak üzere; Şirketimizin borsada nominal bedeli 4,600,000 TL tutarına kadar kendi paylarının geri alımını gerçekleştirmesine, geri alım için ayrılacak fonun en fazla 50,000,000 TL olarak belirlenmesine ve işlemler için Genel Müdür Yardımcısı İlhan Gücüyener'in yetkilendirilmesine karar vermiştir.

 

Şirket, geçen yıl da Temmuz ve Ağustos aylarında aynı oranlarda pay geri alım programları uygulamıştı. Şirketin pay geri alımları kapsamında bugüne kadarki alımları da 23 Ağustos'ta 18.400.000 adede ulaşmıştı.