Era Türkiye REIDIN'in hazırladığı raporlara erişim sağlayacak!

Era Türkiye REIDIN'in hazırladığı raporlara erişim sağlayacak!

Era Türkiye Gayrimenkul sektöründe kalite çıtasını yükseltti. Era Türkiye REIDIN ile işbirliği gerçekleştirdi. Era Türkiy ve REIDIN işbirliği çerçevesinde Era Türkiye REIDIN'in hazırladığı raporlara erişim sağlayacak...


Türkiye gayrimenkul danışmanlığı pazarında ‘Değişim Başlıyor’ sloganı ile yola çıkan dünya devi ERA, gelişmekte olan ülkelerin gayrimenkul sektörleri ile ilgili derinlikli ve analitik bilgiler sunan REIDIN işbirliği gerçekleştirdi. Gayrimenkul sektöründe hizmet ve kalite çizgisini yukarı taşıyan çalışmalara imza atan ERA ve REIDIN’in gerçekleştirdiği bu işbirliği sayesinde, ERA Türkiye tüm bayilerine REIDIN’in hazırladığı online piyasa analizi raporlarına ve detaylı veri tabanına erişim imkanı sağlayacak.


 ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu: “İş ortaklarımızın sektörel bilgiye ulaşmasını kolaylaştırıyoruz”


Sektörün en önemli sorunları arasında itibar ve güven sorununu gösteren ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, yapılanmalarını şeffaflığı, güveni ve kaliteyi yükseltmek üzerine kurguladıklarını söyledi. Gayrimenkul sektörüne hak ettiği güveni kazandıracak adımlar attıklarını belirten Ekşioğlu, “Tüm bunları yaparken aynı zamanda iş ortaklarımıza kazandırmayı hedefliyoruz. Sektörün ihtiyacı olan nitelikli bayi ve danışmanların sayısını artırırken nitelikli bir kazanım sağlamayı amaçlıyoruz. ERA Türkiye’nin tüm iş ortaklarının sektörel bilgi ve analizlere ulaşmalarını sağlamak için REIDIN.com ile çok önemli bir işbirliği gerçekleştirdik. Bayilerimiz bu sayede piyasanın nabzını tutarak strateji geliştirebilecekler” dedi.


REIDIN Türkiye CEO’su Ahmet Kayhan: “İşbirliğimiz sektördeki hizmet kalitesini yükseltecek”


REIDIN Türkiye CEO’su Ahmet Kayhan, Türkiye’de son dönemde oldukça yol alınmasına rağmen gayrimenkul sektöründe şeffaflığı ve güveni arttıracak çalışmalara ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. Kayhan, “Sektörün bilgiye dayalı kararların alındığı, ölçülebilir ve karşılaştırılabilir olması sadece kurumsal yatırımcılar için değil bireysel yatırımcılar, geliştiriciler ve düzenleyici kurumlar için de gerekli. ERA Türkiye ile yaptığımız bu işbirliği ile sektörde hizmet kalitesinin yükseleceğini, tarafsız, güvenilir ve bilimsel rapor ve bilgilendirmenin öneminin hem alıcı, hem de satıcılara daha kolay şekilde ulaştırılacağını düşünüyoruz” dedi.


 REIDIN Türkiye bilgi servislerini kullanan şirketler, emlak arz/talep ve fiyat verileri üzerinde detaylı analizler yaparken, piyasaları neredeyse anlık olarak takip edebiliyorlar. Bu sayede kısa, orta ve uzun dönem stratejiler geliştiren ve piyasa ile ilgili tahminler yapma imkanına kavuşan şirketler, rekabet unsurlarını saptayabiliyor, maliyetlerini düşürebiliyor ve satışlarını arttırma olanağı buluyor. REIDIN, Türkiye'de 5seneyi aşan bir zaman dilimi için, milyonlarca konutu kapsayacak şekilde 500’ünüzerinde mahalle ve 2 binin üzerinde proje için konut fiyat endeksleri, ofis kira endeksleri, getiriler, amortisman süreleri, satın alma ve kiralama gücü endeksleri gibi aylık toplamda 5bin 400’den fazla veri üretiyor. Bölgedeki müşterilerine İstanbul ve Dubai ofisleri ile hizmet veren REIDIN’in GYODER, ULI ve Borsa İstanbul gibi kurumlarla da stratejik ortaklıkları bulunuyor.


  


ERA Türkiye Hakkında


ERA, 40 yılı aşkın tecrübesi ile tüketici odaklı ürün ve hizmet geliştirme konusunda gayrimenkul danışmanlığı sektöründe dünyanın lider markaları arasında yer almaktadır. ERA’nın 35 ülkeyi kapsayan uluslararası dev portföyünde 38 binden fazla broker ve gayrimenkul uzmanı ile 3 binden fazla satış ofisi bulunmaktadır.


Avrupa’da aralarında Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, Romanya, İsveç, İsviçre ve Türkiye’nin de bulunduğu 15 ülkede binden fazla ofisi ile ERA, Avrupa'nın en hızlı büyüyen konut gayrimenkul ağına sahiptir.


ERA, Türkiye’de yenilikçi yaklaşımı ile 2012 yılından itibaren hizmet vermeye başlamıştır.


ERA Türkiye, hizmet kalitesini iyileştirmek amacıyla franchise ofisleri ve iş ağına yönelik mesleki standartları yükseltmeye yönelik eğitim, finans, hukuk ve teknoloji destek hizmetleri vermektedir. Sektöründe yüksek kaliteli gayrimenkul aracılığı ve danışmanlığı hizmetlerini sunarak eğitimli profesyonellerin yetişmesine destek olmayı amaçlamaktadır.