Erdal Kırtaş: İzmir-İstanbul otoyolu ile Bayraklı kalkınır!

Erdal Kırtaş: İzmir-İstanbul otoyolu ile Bayraklı kalkınır!

RE/MAX Tepekule Genel Müdürü Kırtaş, İstanbul'daki yatırımcıyı Bayraklı'ya çekmek gerektiğini söyleyerek, "İzmir-İstanbul otoyolu ile bölge kalkınır" ifadesini kullandı. Kırtaş bölgenin emlak potansiyeliyle ilgili açıklamalarda bulundu.


Bayraklı'nın Yeni Kent Merkezi ilan edilmesinin ardından bölgeye olan ilginin arttığını belirten REMAX Tepekule Genel Müdürü Erdal Kırtaş bölgenin emlak potansiyeliyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

İzmir-İstanbul otoyolunun açılmasının önemli bir avantaj sağlayacağını ama bunun tek başına yeterli olmayacağını kaydeden Kırtaş, "Yatırımcılara sorunsuz, imar problemleri çözülmüş ve mevzuatlarla sorun yaratılmayacak bir ortam sağlanmalı. Aksi taktirde değil yeni yatırımları getirmeyi, elimizdeki yatırımcıları bile kaçırabiliriz. Büyük firmalar bile adım atmaya korkar oldu" diye konuştu. Yapılacak düzenlemeler ile Bayraklı'nm Ege ve Akdeniz'in önemli bir ticaret merkezi olacağını söyleyen Kırtaş, "Eğer bunu başarırsak Bayraklı'yı kimse tutamaz" dedi. 


KAZANDIRAN İLÇE

Bayraklıdaki gökdelenler ile ultra lüks binaların eski evlerin de değerini artırdığını açıklayan Kırtaş, Bayraklı'nm İzmir'de yatırımcısına en fazla gelir kazandıran ilçesi olduğunu söyledi. Bu nedenle kiraların da en yüksek olduğu ilçeV lerden birinin Bayraklı olduğunu aktaran Kırtaş, 'Yeni bina yapmak için arsa bulunmazken Bayraklı'nm hemen yakınındaki Adalet Mahallesi'nde 2 kat imar izni var. Böyle olunca fiyatlar da artıyor. Sonuçta Bayraklı'da çalışanlar yüksek kiralar nedeniyle Narlıdere, Bostanlı veya Bornova'da oturmak zorunda kalıyor. Eğer 2 katlık imar izinleri artırılırsa fiyatlar düşeceğinden Bayraklı'da çalışanlar Bayraklı'da yaşamaya başlar" dedi. 

Bayraklı'da ağırlıklı olarak 2 + 1 veya 3 + 1 evlerin tercih edildiğini belirten Kırtaş, "Emekliler veya yeni evlenenler ilçeye geliyor. Onların da talebi daha geniş ve ferah evler oluyor. 1 + l'lere talep ise Bayraklı'da çok fazla yok" dedi. 


Habertürk Egeli