Erdoğan Bayraktar: En muteber muhbirimiz ev hanımları

Erdoğan Bayraktar: En muteber muhbirimiz ev hanımları

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Başkanlığa sürekli olarak müteahhitler hakkında isimsiz şikayetler geldiğini belirterek, "Bunların çoğu karalama amaçlı. Bizim en muteber muhbirimiz ev hanımları" dedi.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Başkanlığa sürekli olarak müteahhitler hakkında isimsiz ihbar mektupları ve dilekçelerin geldiğini ancak şikayetlerle ilgili sonuç alabilmek için imzalı ihbarlara ihtiyaçları olduğunu söyledi. Kayseri'de katıldığı bir toplantı sonrasında basın mensuplarıyla sohbet eden  TOKİ  Başkanı Bayraktar, müteahhitler hakkındaki şikayetlerin çok az bir kısmının gerçek şikayetler olduğunu, bir çoğunun ise karalamak, çamur atmak için ya da bir menfaat bozulması sonucu yazıldığını kaydetti. Bayraktar, "Biz bu yüzden imzalı şikayet istiyorduz. Şikayet eden ismini, telefonunu adresini yazacak. Biz bu bilgileri saklı tutarız bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim aradığımız iyi niyetli ihbarcıdır. Bu şekilde gerçek denetimi yapmış olacağız" dedi.


İYİ NİYETLİ İHBARCI ARANIYOR


Yapıldıktan sonra evdeki eksik ve yanlışlıkları ev hanımlarının TOKİ'ye bildirdiğini kaydeden Bayraktar, bu konuda en çok desteği ev hanımlarından gördüklerini ifade etti. "Mutfakta bir hata varsa, banyoda bir eksiklik varsa bunlar bize ev hanımları tarafından hemen ulaştırılıyor ama denetim önceki aşamalarda da profesyonelce yapılmalı" diyen Bayraktar, Türkiye'deki denetim eksikliğinden yakındı. Bayraktar, "Ruhsat alana kadar anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan geliyor ama alındıktan sonra denetim mekanizması iyi işlemiyor" şeklinde konuştu.


KÖYSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ


Büyükşehirlerdeki kentsel dönüşümün benzerini Türkiye genelinde köylerde de uyguladıklarını belirten Erdoğan Bayraktar, Tarımköy projesi olarak adlandırılan uygulamanın köysel dönüşüm niteliği taşıdığını söyledi. Uygulamanın amacının köyden kente göçü durdurmak olduğunu vurgulayan Bayraktar, "Buralarda köy evleri ve hayvanlar için barınaklar ve tarım alanları var. 26 köy projesi ile 2393 konutun yapımını başlattık. 8,10 proje tamamlandı" dedi.


Sulukule'deki tepki gereksiz


İstanbul Sulukule'de biz bütün ev sahipleriyle anlaştıklarını bildiren Bayraktar, tepki gösterenlerin kiracılar olduğunu söyledi. Bayraktar, "Onlara ev sahibinizle görüşün diyoruz. Ev sahipleri bizle anlaştı ve onlara evlerini vereceğiz. Hatta bu kiracılara da gelin size de ev verelim dedik onlar kabul etmedi. Oradan çıkmak istemiyorlar. Burada yıkım da yapıyoruz. Bir sorun yok."


 Mezarlı tehdit


Bayraktar: Kentsel dönüşüm alanlarında her türlü tehdide maruz kalıyoruz. Mezar kazıp 'işte mezarınız sizin için hazırladık' diyenler bile var.


YILMAZ YILDIZ


 


 


 


pus