06 / 07 / 2022

Erdoğan'ın açıklamasının sıcağı geçmeden dev zam: 1000 lira oldu! Yeni bir zam için daha tarih verildi

Erdoğan'ın açıklamasının sıcağı geçmeden dev zam: 1000 lira oldu! Yeni bir zam için daha tarih verildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz gün açıkladığı zam haberinin mürekkebi kurumadan piyasada yeni bir zam dalgası koptu. Kötü haber ise; yeni bir zam için daha tarih verilmesi.. Zamlar sosyal medyanın da gündeminin birinci sırasına yerleşti.Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün açılan Rize Artvin Havalimanı töreninde yaş çay alım fiyatlarını açıkladı. Herkesin merakla beklediği yaş çay alım fiyatına kilogramda yüzde 73 zam yapılarak 6 lira 70 kuruşa, destek alım fiyatı da yüzde 130 artışla 13 kuruştan 30 kuruşa yükseltildi.

Uzmanlar, yaş çay fiyatına geçen yıla göre sağlanan 73 oranındaki artışın kuru çay maliyetini yaklaşık olarak 100’e varan oranlarda artıracağını söylemişti.  Yaş çay alım fiyatına gelen zamdan sonra kaçınılmaz olan oldu ve kuru çaya dev bir zam geldi. 

Erdoğan'ın yaş çay alım fiyatını açıklamasından sonra ÇAYKUR 2022 yılı birinci sürgün yaş çay alımlarına başladı. 

ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, dekara 600 kilogram kota belirlendiğini beyaz çay olarak adlandırılan çay filizinin kilogramını 1000 lira yapıldığını açıkladı.

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.