Erkan Aydoğan Generali Sigorta'da Satış Genel Müdür Yardımcı’sı oldu!

Erkan Aydoğan Generali Sigorta'da Satış Genel Müdür Yardımcı’sı oldu!

Dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden Generali ’nin Türkiye ofisinde direktör olarak görev yapan Erkan Aydoğan, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcı’ lığı görevine atandı. Erkan Aydoğan Generali Sigorta'da Satış Genel Müdür Yardımcı’sı oldu.Dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden Generali’nin Türkiye ofisinde  direktör olarak görev yapan Erkan Aydoğan, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcı’lığı görevine atandı. 


Erkan Aydoğan, bu önemli atamayla 15 Nisan 2014 tarihinden itibaren Generali Türkiye’de Generali Acente, Banka ve Broker kanalından  oluşan Satış  Operasyonunun başına geçmiş oldu.


Daha önce, sigorta sektöründe önemli görevlerde bulunan Aydoğan özellikle Türkiye çapındaki acentelerin sorumluluğunu birebir üstlenerek başarılı çalışmalara imza attı. Erkan Aydoğan daha önce, satış bölümünün karlı büyümeye uygun olarak yeniden organize edilmesi, acente ve satış kompozisyon değişikliği ve aynı zamanda dağıtım kanalı segmentasyon projesi gibi bir çok önemli projenin liderliğini başarıyla yürüttü.


1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Maliye bölümünden mezun olan Aydoğan, 1987-1990 yılları arasında Halk Bankası’nda çalıştıktan sonra, 1990 yılında  geçiş yaptığı Aksigorta bünyesinde, 19 yıl boyunca finans, teknik, bölgeler ve satış gibi çeşitli departmanlarda görev yaptı. 2009- 2013 yııları arasında ise Liberty Sigorta bünyesinde Satış ve Bölgelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Aydoğan daha önce satış ekiplerinin karlı büyümeye uygun olarak yeniden organize edilmesi, satış ekibi yönetimi ve dağıtım kanalları yönetimi gibi önemli alanlarda görevler üstlendi. 


Halen master eğitimine devam eden Aydoğan’ın Marka ve Proje Yönetimi, Geleceğin Yönetim Yaklaşımı ve Organizasyon gibi sektöre yönelik bir çok eğitim ve sertifikası mevcut. Aydoğan evli ve 1 çocuk babasıdır.