28 / 05 / 2022

Erkenek Tüneli'ne Tekno Maccaferri imzası!

Erkenek Tüneli'ne Tekno Maccaferri imzası!

İnşaat ve alt yapı sektöründe faaliyet gösteren Tekno Maccaferri, Doğu Anadolu'yu Malatya üzerinden Akdeniz Bölgesi'ne bağlayan Erkenek Tünel portallarında, Terramesh Sistem duvar uygulamasını hayata geçirdi.Doğa ile uyumlu yenilikçi mühendislik çözümleri konusunda Türkiye’de birçok alt yapı projesine imza atan Tekno Maccaferri, bin 816 metre uzunluğunda 2 tüpten oluşan ve Doğu Anadolu'yu Malatya üzerinden Akdeniz Bölgesi'ne bağlayan Erkenek Tüneli portallarında, Terramesh Sistem duvar uygulamasını tamamladı. Tünel portallarında kullanılan Terrasmesh Sistem yüzeyleri doğaya uyumlu bir görüntü sağlarken, uygulanan MacMat sistemi ile de şevlerin yüzeysel erozyonu engellenmiş oldu.


Tekno Maccaferri tarafından tasarımı ve uygulaması gerçekleştirilen Erkenek Tüneli’ndeki erozyon kontrol örtüsü olan MacMat sistem üzerine yapılan püskürtme tohumlama işlemi sayesinde de, yeşil ve doğa ile uyumlu estetik bir görüntü elde edildi.


Güzergah üzerindeki bütün illere yapılacak olan seyahatlerin kolaylaştırılması ve yük taşıma anlamında da ülke ekonomisine ciddi katkı sağlaması planlanan Erkenek Tüneli’nin Terramesh Sistem duvar uygulaması 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.


Tekno Maccaferri; otoyollar, demiryolları, havaalanları ve endüstriyel altyapılar için gerekli istinat yapısı, kaya düşmesine karşı koruma, dere ıslahı, erozyon kontrolü uygulamaları gibi çözüm konuları ile farklı sektörlerde de faaliyetlerine devam ediyor. Başta müteahhit firmalar, kamu kurumları ve proje firmaları olmak üzere bütün müşteri ve kullanıcılara projelendirme aşamasından uygulama aşamasına kadar tüm süreç boyunca kaliteli, ekonomik, teknolojik ve uzun ömürlü anahtar teslimi çözümler sunuyor.