Erzurum İnşaat Fuarı kentte yeni iş alanları oluşturdu!

Erzurum İnşaat Fuarı kentte yeni iş alanları oluşturdu! Erzurum İnşaat Fuarı kentte yeni iş alanları oluşturdu!

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş.’nin işbirliğinde düzenlenen Doğu Anadolu Erzurum İnşaat, Gayrimenkul ve Kent Fuarları kentte yeni iş alanları oluşturdu.


 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş.’nin işbirliğinde düzenlenen Doğu Anadolu Erzurum İnşaat, Gayrimenkul ve Kent Fuarları’nın açılışı gerçekleştirdildi.  Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, açılışta yaptığı konuşmada, “Erzurum’un turizm değerlerine 5 yılda yeni bir ivme daha kazandırdık. Orta Doğu’nun en büyük yatırımının hayata geçmesiyle birlikte Erzurum şimdi fuar merkezi olarak da anılmaya başlandı” dedi. 2014 yılında kentte düzenlenen fuarların nitelik ve fiziki durumlarını ifade ederek söze başlayan Başkan Sekmen, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Göreve geldiğimiz mart seçimlerinden kısa bir süre sonra, yani bugün olduğu gibi 5 yıl önce yine bir fuar açılışına katılmıştık. Yakutiye Kent Meydanı’nda kurulu kocaman bir çadırda Kitap Fuarı’nı açmış ve Erzurum halkına tam da o gün bir söz vermiştik. Erzurum’a kongre ve fuar merkezi kuracağız, demiştik. Hamdolsun, bugün burada gördüğünüz bu dev yatırım, sadece verdiğimiz sözü yerine getirdiğimizin bir kanıtı olarak karşımızda durmuyor, aynı zamanda Erzurum’a kazandırdığımız önemli bir nitelik olarak da kayıtlara geçmiş bulunuyor. Orta Doğu’nun en büyük fuar merkezini Erzurum’da inşa etmiş olmanın verdiği haklı gurura ilaveten şimdi de bu fuar merkezinde ulusal ve uluslararası fuar organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

 

“FUAR SEKTÖRÜ SAYESİNDE KENTTE YENİ İŞ ALANLARI OLUŞACAK”

Başkan Mehmet Sekmen, fuar sektörü sayesinde kentte yeni iş alanlarının oluşacağını söyledi. “Son yılların en popüler turizm çeşitlerinden birisi olan fuar turizmi, kuşkusuz şehirlerin tanıtımına da önemli katkılar sağlamaya başlamıştır” diye konuşan Sekmen, şu şekilde devam etti: “Bugün gelişmiş birçok ülkede ve şehirde fuar ve kongre turizmi çok geniş ölçekli bir ekonomiye dönüşmüş, fuarcılık sektörü sayesinde yeni iş alanları ve istihdam olanakları oluşmaya başlamıştır. Erzurum da bu manada ortaya çok büyük bir iddia koymuştur. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini verdiğimiz fuar merkezimiz, hizmete açıldığı günden bu zamana kadar etkin birçok organizasyona imzasını atmış, Türk fuarcılık zincirine bir halka olarak artık Erzurum da eklenmiştir. Kitap fuarlarımızı tarım ve hayvancılık fuarları izlemiş, burada gerçekleştirilen her bir organizasyon, şehrin canlanmasına önemli ölçüde katkıda bulunmuştur. Kitap fuarlarımıza iştirak eden yayınevleri ve çok sayıda yazar, Erzurum’da bir sinerji oluşturmuş, buna ilaveten sektörel fuarlar sayesinde de, üretici ve tüketiciler bir araya getirilmiştir. Bu fuarlar, aynı zamanda yeni iş ortaklıkları ve ekonomik atılımların önünü de açmıştır. Fuarlarımıza katılmak için Erzurum’a gelen markalar, çeşitli bayilik anlaşmalarından tutunuz da, toptan ve perakende satışlara varıncaya kadar birçok atılım içerisine girmiş ve Erzurum’da ekonomik bir canlılık oluşmasını sağlamıştır. İşte bu süreçlerden birisi daha bugün açılışını yaptığımız Doğu Anadolu Erzurum İnşaat, Gayrimenkul ve Kent Fuarları ile start alacak.”