20 / 08 / 2022

Esenyurt'ta icradan 4.7 milyon TL'ye satılık 2 dükkan!

Esenyurt'ta icradan 4.7 milyon TL'ye satılık 2 dükkan!

Büyükçekmece 3.İcra Dairesi, İstanbul Esenyurt İlçesi'nde yer alan 2 adet dükkanı satışa çıkardı. Gayrimenkullerin bedeli 4 milyon 750 bin TL olarak belirlendi.Büyükçekmece 3.İcra Dairesi tarafından satışa çıkarılan 2 adet dükkanın satışı 23 Haziran 2017 günü saat 11:30'da gerçekleşecek. İhale bedeli 4 milyon 750 bin TL olarak belirlendi. 


Esenyurt'taki dükkanlarda 1088 Ada, 5 Parsel üzerinde bulunuyor. Dükkanların yakın çevresinde, Tüyap sergi fuar binası, TV kulesi, Beylikdüzü Migros, Carrefoursa, Metro Gros market, büyük araba galeri ve showroomlar mevcut.


Son 5 yılda gelişen ve değişen bölgede yer alan gayrimenkuller B blok 2. Kat 135 nolu ve B blok 2. Kat 113 alanda yer alıyor. Dükkanlar 254,08 ve 259,69 metrekare büyüklüğündedir. 


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/200 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/03/2017Nuran IŞIK/Emlakkulisi.com