Eskidji ve ESBAŞ Yüksek Vadi'ye yatırımlarını artıracak

Eskidji ve ESBAŞ Yüksek Vadi'ye yatırımlarını artıracak Eskidji ve ESBAŞ Yüksek Vadi'ye yatırımlarını artıracak

ESBAŞ ve Eskidji'nin Yönetim Kurulu başkanları Kaya Tuncer ve Dikran Masis, Yüksek Vadi Projesi için 25 milyon TL'yi daha gözden çıkardı



ESBAŞ ve Eskidji'nin Yönetim Kurulu başkanları Kaya Tuncer ve Dikran Masis, İzmir'deki yatırımlarını artırma kararı aldı. Ortak oldukları Karşıyaka'daki toplam 2 bin 250 konuttan oluşan Yüksek Vadi Projesi'nde bugüne kadar 3 etapta 850 konut üretimi yapan Tuncer ve Masis, projenin döründüncü etabı için de 25 milyon liralık yatırım kararı aldı. İşadamları, projeleri için daha sonraki dönemde planladıkları yatırım kararını erkene alırken, 18 ayda tamamlanacak proje ile kente 150 konut daha kazandırılacak.

Yüksek Vadi Projesi, ana yatırımcı ESBAŞ (Ege Serbest Bölge A.Ş.) önderliğindeki Mopsan İnşaat A.Ş. ile Eskidji tarafından hayata geçirilirken, 4 yıl önce başlayan proje ekonomide yaşanan kriz döneminde yavaşlayarak devam etmişti. Krizin etkilerinin yavaş yavaş ortadan kalkması ile yatırımlarını öne alan Tuncer ve Masis, 18 ay içinde yüzlerce kişiye istihdam sağlarken, kente 25 milyon liralık daha yatırım yapacak.

Projenin tanıtım ve satışını yapan Eskidji firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Dikran Masis, İzmir'e inandıkları için yatırım kararlarını öne çektiklerini belirtti. 1.5 yılda kente 25 milyon liralık daha yatırım gerçekleştireceklerini açıklayan Masis, bugüne kadar 850 konutun inşaatını bitirerek teslim ettiklerini ve İzmir'e örnek bir proje kazandırdıklarını dile getirdi. Masis, şu bilgileri verdi: "Yüksek Vadi'de ev satın alanlar nezdinde büyük bir müşteri memnuniyeti sağladık. Yatırım için ev alanlar da, oturmak için ev alanlar da çok mutlu. Yüksek Vadi'de, krizin en derinleştiği dönemlerde bile fiyatlar gerilemek bir yana sürekli arttı. Projenin başarısının altında yatan en önemli unsur bu. Bizden ev alanlar hep kazandı. Evlerimiz, her dönemde prim yaptı. Krizin etkisinin azaldığı bu dönemde biz de İzmirlilerin sahip çıktığı projemizin 4. etabına başlama kararı aldık. Önümüze yeni fırsatlar çıkarsa, kente yatırıma devam edeceğiz."

Yüksek Vadi projelerinin ekonomik krizden çok fazla etkilenmediğini, özellikle son bir yıl içerisinde satışlarda iyi bir ivme yakaladıklarını ifade eden ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Tuncer de ellerindeki konutların büyük bir bölümünü sattıklarını söyledi.

90 bin liraya
İzmirlilerin ilgisi nedeniyle ek yatırım kararını öne aldıklarını vurgulayan Tuncer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yüksek Vadi projesinde bugüne kadar 3 etapta 850 konut inşa ettik. Projemizin tamamı 2 bin 250 konuttan oluşuyor. Son 1 yıl içinde özellikle elimizdeki 1+1, 2+1 ve küçük 3+1 dairelerimizin tamamına yakınını sattık. Bunun üzerine 4. etap inşaatların başlama tarihini erkene aldık. Yakında 4. etap inşaatlara başlayacağız. Bu etapta, fiyatları 90 bin ile 180 bin TL arasında değişen 1+1 , 2+1 ve 3+1 daireler inşa edeceğiz. Toplam yatırım tutarımız yaklaşık 25 milyon TL olacak. Bu etaptaki inşaatları 18 ayda tamamlayacağız."
Murat Şahin / Yeni Asır