Eskişehir ve Manisa Şehir Hastaneleri hizmete açıldı!

Eskişehir ve Manisa Şehir Hastaneleri hizmete açıldı!Şehir hastaneleri projesinde iki hastanenin daha sonuna gelindi. Eskişehir ve Manisa Şehir Hastaneleri 30 Ekim tarihinde hasta kabulüne başladı. 


Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü'nün yaptırdığı şehir hastaneleri projesi kapsamında yer alan 2 hastanenin yapımında daha sona gelindi. 

2017 yılında Yozgat, Mersin, Adana, Isparta şehir hastaneleri açılırken, bu yıl ilk olarak Mayıs ayında Kayseri Şehir Hastanesi, Ağustos ayında ise Elazığ Şehir Hastanesi hizmete açıldı. 

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün yaptırdığı 1.081 yatak kapasiteli Eskişehir Şehir Hastanesi ile 558 yataklı Manisa Şehir Hastanesi’nin yapım çalışmaları tamamlandı ve 30 Ekim Salı günü hasta kabul etmeye başladı.  

Eskişehir ve Manisa Şehir Hastaneleri hizmete açıldı!

Eskişehir Şehir Hastanesi'nde, odaların 437'si tek kişilik dizayn edildi, hastanede 191 de çift kişilik oda bulunuyor. Hastane 35 ameliyathane, 152 yataklı yoğun bakım ünitesi, 24 yataklı diyaliz ünitesi, 13 yataklı kemoterapi ünitesi ile hizmet verecek. 

Hastane 35 ameliyathanesi, 152 yataklı yoğun bakım ünitesi, 24 yataklı diyaliz ünitesi, 13 yataklı Kemoterapi ünitesi ile hizmet verecek. Her branştan 254 poliklinik olacak, hastalar beklemeden muayene olacak. 

Eskişehir ve Manisa Şehir Hastaneleri hizmete açıldı!

178 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu hastanenin yatak kapasitesi 558. Hastanede 236 adet tek kişilik, 100 adet çift kişilik oda bulunuyor. 21 ameliyathane, 122 yoğun bakım yatağı, 145 poliklinik, 15 diyaliz merkezi yatağı, 17 kemoterapi koltuğu ile hizmet verecek.