Eti Alaska Frigo’yu satın aldı!

Eti Alaska Frigo’yu satın aldı!

Unlu mamuller ve çikolata sektöründe faaliyet gösteren Eti Gıda'nın Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı, yeni alanlarda büyüme hedefi doğrultusunda toplam 13 milyon lira yatırımla Alaska Frigo markasını satın aldıklarını bildirdiUnlu mamuller ve çikolata sektöründe faaliyet gösteren Eti Gıda'nın Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı, yeni alanlarda büyüme hedefi doğrultusunda toplam 13 milyon lira yatırımla Alaska Frigo markasını satın aldıklarını; yurtiçi ve yurtdışında başka satın almalar da yapabileceklerini söyledi.


Eti'nin yeni marka yatırımı ile ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Kanatlı, "Alaska Frigo yatırımı ile faaliyet alanımızı genişletiyoruz. Çikolata kaplamalı soğuk atıştırmalık alanına adım atıyoruz. Eti olarak Türkiye'nin en büyük 100 şirketi arasındayız. Yeni yatırımlarla şirketimizi daha da büyütmeyi hedefliyoruz" dedi ve ekledi:


"Yurtiçi ve yurdışında yeni yatırımları radarda tutuyoruz. Bu kapsamda Eti markasına uygun olan markaların satın alınması da ilgi alanımızda."


Eti'nin satın aldığı ilk marka


Toplantıda verilen bilgiye göre, Alaska Frigo Eti’nin satın aldığı ilk marka konumunda bulunuyor. Eti, Alaska Frigo’nun satın alınması işleminde marka satın alma, üretim tesisi yatırımı ve satış-dağıtım altyapısı için toplam 13 milyon liralık yatırım gerçekleştirdi.


İhracata yönelecek


Eti'nin Eskişehir fabrikasında üretilecek olan Alaska Frigo'nun ilk etapta batı ve doğu Marmara ile batı Akdeniz bölgelerinde satışa sunulacağını; sonrasında ise Türkiye geneline yayılacağını söyleyen Eti Gıda İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu ise, ürünün ihracatına da yöneleceklerini belirtti.


Öte yandan Eti'nin 2013 cirosu 1 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.
Dünya