24 / 05 / 2022

Evidea en iyi proje seçildi!

Evidea en iyi proje seçildi!

Evidea projesi, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından "Kentsel Kalite için Diyalog" çerçevesinde "Konut" kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.Yapı Kredi Koray GYO ve Doğuş GE GYO ortak girişiminin Ekim 2004'te hayata geçirdiği Evidea projesi, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından "Kentsel Kalite için Diyalog" çerçevesinde "Konut (Yeni Gelisme Alani)" kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Evidea projesi, her biri kendi alanında uzman üyelerden oluşan Gayrimenkul Ödülleri Seçici Kurulu tarafından değerlendirilerek,ve finale kalan 6 konut projesini de geride bırakarak "Kentsel Kalite için Diyalog" çerçevesinde "Konut (Yeni Gelisme Alani)" kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

ArkiPARC 2008 etkinliğinin kapanış günü olan 17 Ekim 2008 tarihinde düzenlenen 2008 ArkiPARC Ödülleri Ödül Töreni'ne ödülü almak üzere projeyi temsilen, Yapı Kredi Koray GYO A.Ş. Proje Yönetimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sayın Erdem TAVAS ve Doğuş GE GYO Proje Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sayın Yezdan KANAAT katıldılar. Kendilerine ödüllerini; Emlak GYO Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Vedat DEMİRÖZ takdim etti.

Ümraniye Çekmeköy bölgesinde Şile otoyolu üzerinde,yaklaşık 34 dönümlük bir alan üzerinde konumlanan Evidea, sosyal tesislerle desteklenmiş maksimum 9 katlı bloklardan oluşan ve benzerlerine göre hem mimarisi, hem de fonksiyonelliği ile fark yaratan bir yaşam kompleksi olma özelliği taşıyor. Proje, 70 m2'den 205 m2'ye kadar değişen, en ince ayrıntıların dahi titizlikle düşünülerek tasarlandığı 473 üniteden oluşuyor.