25 / 05 / 2022

Fas’ta tramvay hattı ihalesini Yapı Merkezi firması kazandı!

Fas’ta tramvay hattı ihalesini Yapı Merkezi firması kazandı!

Kazablanka Belediyesi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kazablanka şehri 2’inci etap tramvay hattı ihalesini Türkiye’den katılan Yapı Merkezi firmasının kazandığı belirtildi.Fas’ın Kazablanka kentinde yapılacak tramvay hattı ihalesini bir Türk firmasının kazandığı bildirildi.


Kazablanka Belediyesi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kazablanka şehri 2’inci etap tramvay hattı ihalesini Türkiye’den katılan Yapı Merkezi firmasının kazandığı belirtildi.


Kazablanka Belediyesi Yol ve Ulaşım Müdürü Muhammed Burahim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Kazablanka’da yapımı süren 1’nci etap tamamlandıktan sonra 2018’de başlaması planlanan 900 milyon dirhemlik (92 Milyon dolar) tramvay ihalesi daha önce beraber çalıştığımız Yapı Merkezi tarafından yapılacak.” dedi.


Yapı Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Kazablanca Tramvayı İkinci Hat Projesi, Yapı Merkezi tarafından 2010-2013 yılları arasında yapılan birinci hattın devamı niteliğindedir. İkinci hat projesinin Yapı Merkezi’ne kazandırılmasında ilk hatta gösterilen üstün performans önemli rol oynamıştır.” ifadelerine yer verildi.


29 ayda tamamlanması beklenen hafif raylı sistemin uzunluğu 14 bin 673 metre olacak ve 20 duraktan oluşacak.


Kazablanka Belediyesi’ne ait Kaza-Transport şirketinin düzenlediği ihaleye, Fas’tan Seprop ve SGTM, İngiltere’den Colas Rail, Türkiye’den Yapı Merkezi ve Makyol, Portekizden Somafel firmaları katılmıştı.


AA
Bu haber Takvim Gazetesi'nde şöyle yer aldı:Kazablanka Belediyesi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Kazablanka şehri 2'inci etap tramvay hattı ihalesini Türkiye'den katılan Yapı Merkezi firmasının kazandığı belirtildi...


Kazablanka Belediyesi Yol ve Ulaşım Müdürü Muhammed Burahim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kazablanka'da yapımı süren 1'nci etap tamamlandıktan sonra 2018'de başlaması planlanan 900 milyon dirhemlik (92 Milyon dolar) tramvay ihalesi daha önce beraber çalıştığımız Yapı Merkezi tarafından yapılacak." dedi.


Yapı Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Kazablanca Tramvayı İkinci Hat Projesi, Yapı Merkezi tarafından 2010-2013 yılları arasında yapılan birinci hattın devamı niteliğindedir. İkinci hat projesinin Yapı Merkezi'ne kazandırılmasında ilk hatta gösterilen üstün performans önemli rol oynamıştır." ifadelerine yer verildi.


14.5 KİLOMETRE

29 ayda tamamlanması beklenen hafif raylı sistemin uzunluğu 14 bin 673 metre olacak ve 20 duraktan oluşacak.


Kazablanka Belediyesi'ne ait Kaza-Transport şirketinin düzenlediği ihaleye, Fas'tan Seprop ve SGTM, İngiltere'den Colas Rail, Türkiye'den Yapı Merkezi ve Makyol, Portekizden Somafel firmaları katılmıştı.

..

Takvim GazetesiHaber İstiklal Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Fas'ın Kazablanka kentinde yapılacak tramvay hattı ihalesini bir Türk firması Yapı Merkezi kazandı. Kazablanka Belediyesinden yapılan açıklamaya göre Kazablanka şehri 2'inci etap tramvay hattı ihalesini Türkiye'den katılan Yapı Merkezi firmasını kazandı.Kazablanka Belediyesi Yol ve Ulaşım Müdürü Muhammed Burahim, yaptığı açıklamada, "Kazablanka'da yapımı süren 1'inci etap tamamlandıktan sonra 2018'de başlaması planlanan 900 milyon dirhemlik (92 Milyon dolar) tramvay ihalesi daha önce beraber çalıştığımız Yapı Merkezi tarafından yapılacak." dedi. 

BİRİNCİ HATTI DA YAPI MERKEZİ YAPMIŞTI 

Yapı Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar ifade edildi "Kazablanca Tramvayı İkinci Hat Projesi, Yapı Merkezi tarafından 2010-2013 yılları arasında yapılan birinci hattın devamı niteliğindedir. İkinci hat projesinin Yapı Merkezi'ne kazandırılmasında ilk hatta gösterilen üstün performans önemli rol oynamıştır." 

Uzunluğu 14 bin 673 metre olacak ve 20 duraktan oluşacak hafif raylı sistemi 29 ayda tamamlanması bekleniyor.Kazablanka Belediyesi'ne ait Kaza-Transport şirketinin düzenlediği ihaleye, Fas'tan Seprop ve SGTM, İngiltere'den Colas Rail, Türkiye'den Yapı Merkezi ve Makyol, Portekizden Somafel firmaları katılmıştı. 


İstiklal